W kolejnym wrocławskim biurowcu powstanie przedszkoleźródło: Materiały inwestora

W kolejnym wrocławskim biurowcu powstanie przedszkole

REKLAMA
W Promenadach Wrocławskich na Kleczkowie, kompleksie biurowym Vantage Development, jeszcze w tym roku zacznie funkcjonować przedszkole wraz ze żłobkiem. Za inwestycje odpowiada firma Luppo Puppo.
Na początku września do urzędu trafił wniosek o pozwolenie na przebudowę lokalu użytkowego na potrzeby przedszkola i żłobka w budynku biurowo-usługowym Promenady Zita, przy ulicy Słonimskiego 1.
10 listopada otrzymamy lokal od dewelopera. Mamy trzy tygodnie na wyposażenie, więc z początkiem grudnia planujemy zorganizować dzień otwarty. Będzie można zapoznać się z placówką i kadrą. Przygotujemy mnóstwo atrakcji, w tym gry, zabawy i serię fantową, ponieważ będzie to jedyne w swoim rodzaju przedszkole we Wrocławiu na takim poziomie – zapowiada Marta Koźmik z Luppo Puppo.
fot. Orzech

"Planujemy otwarcie sieci przedszkoli we Wrocławiu"

Placówka zajmie powierzchnię 290 mkw. Będzie funkcjonować od 7:00 do 18:00. W żłobku będą przebywać dzieci w wieku 8 miesięcy - 2,5 roku, a w przedszkolu do 6 lat podzielone na trzy grupy wiekowe. Dostępnych będzie 61 miejsc.
To bardzo rozwojowe miejsce, nie tylko ze względu na biurowiec i komfort jego pracowników. To również osiedle, gdzie mieszkają młodzi ludzie, którzy mają bądź będą mieli dzieci. Planujemy otwarcie sieci przedszkoli we Wrocławiu, ale tylko w biurowcach. Trzeba wychodzić naprzeciwko oczekiwaniom rodziców – mówi Marta Koźmik.
Jak dodaje, ta placówka będzie wyjątkowa m.in. ze względu na szeroką ofertę zajęć sportowych. Rodzice nie będą musieli wozić swoje dzieci na zajęcia z piłki nożnej, gimnastyki czy tańca, ponieważ wszystko to będą mieli na miejscu.
Jednorazowa opłata rekrutacyjna wynosi 500 zł. Czesne w przedszkolu to 700 zł, a w żłobku 900 z możliwością uzyskania ogólnopolskiej dotacji "Maluch". Do tego należy doliczyć stawkę żywieniową w wysokości 12 zł za dzień. W tej cenie, oprócz zajęć wychowawczych, sportowych oraz opieki psychologa, logopedy i pielęgniarki, znajdują się lekcje artystyczne oraz języka angielskiego.
Promenady Wrocławskie będą kolejnym oddziałem Luppo Puppo. W dotychczasowej ofercie mają sale zabaw w jeleniogórskiej Galerii Sudeckiej oraz w Galerii Vivo w Krośnie.
fot. investphoto.pl
 Moda na przedszkola w biurowcach?
West Forum to kompleks biurowy Archicomu na Muchoborze Małym. W West House 1A, przy ulicy Strzegomskiej 140a, od września funkcjonuje przedszkole "Kolorowe Kredki".
Nasza decyzja o lokalizacji przedszkola w inwestycji Archicomu nie była przypadkowa. Przedszkole usytuowane w budynku West House 1A będzie dla wielu rodziców idealnym wyborem, zwłaszcza dla tych pracujących w zachodniej części miasta. W drodze do pracy będą mogli pozostawić u nas swoje pociechy i tym samym zaoszczędzić czas, tak cenny w porannych godzinach. Dodatkowo budynek zlokalizowany jest przy ul. Strzegomskiej, która łączy dwa duże osiedla mieszkaniowe, takie jak Muchobór i Nowy Dwór z centrum miasta – mówił Paweł Płochowski, nowy najemca w West House. 

Na powierzchni 300 mkw. utworzono trzy sale dydaktyczne, przystosowane do przyjęcia łącznie 54 dzieci w wieku do 2,5 do 6 lat.

Projekty nieruchomości komercyjnych muszą być kompleksowe i wymagają holistycznego podejścia do realizacji. Biuro nie jest już tylko miejscem pracy, to prawdziwe centrum wydarzeń, w którym pracownicy spędzają przecież większość swojego dnia. Przedszkole na trenie West Forum realizuje ten zamysł. To zdecydowany ukłon w stronę rodziców, którzy pracują w tej lokalizacji – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom SA.
fot. Kajtman

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA