DODAJ

Budowa osiedla Nowy Jasin niedaleko Poznania rozpoczęta

Mieszkania i domy / Jasin
Budowa osiedla Nowy Jasin
Kajtman
2019-10-09 14:48:13
Greenbud Development wystartował z dwiema nowymi inwestycjami w gminie Swarzędz. Przy ulicy Wrzesińskiej w Jasinie trwa budowa I etapu osiedla Nowy Jasin. Natomiast w Rabowicach deweloper kontynuuje projekt Zielone Rabowice II. Nowe domy z IV etapu powstaną przy ulicy Pomarańczowej i Fioletowej.

Nowy Jasin to zespół domów w kameralnej zabudowie czterolokalowej. W ramach I etapu inwestycji powstanie siedem niewielkich budynków, a w każdym z nich cztery lokale z indywidualnymi wejściami. W ofercie znajdują się dwa warianty architektoniczne. Pierwszy z nich to 12 domów, o powierzchni około 90 mkw. z dwoma miejscami postojowymi oraz w opcji z ogrodem. Drugi wariant to 16 domów o metrażu 59,14 lub 62,89 mkw., do których przypisano indywidualne garaże oraz w większości ogrody nawet do 181 mkw. Pod koniec września wystartowała regularna budowa trzech z siedmiu budynków. – Budowlańcy postawili już ściany parterów 12 lokali i przystępują do prac związanych ze stropami – informuje Kinga Błaszkowiak, specjalista ds. sprzedaży i marketingu Greenbud Development. 

Greenbud Development postawił na nowy projekt, co oznacza, że w domach na parterze umieszczono salon z aneksem kuchennym oraz łazienką. Piętra II i III zajmują łącznie 4 sypialnie, 2 łazienki oraz po jednym balkonie na każdej kondygnacji. Z kolei domy o metrażu 59 i 63 mkw. zostaną tak przygotowane, że parter zajmie garaż wraz z pomieszczeniem gospodarczym. I piętro pełni funkcję dzienną – znajdzie się tam salon z aneksem i łazienką. II piętro to część prywatna – dwie sypialnie oraz łazienka. Planowany termin zakończenia I etapu osiedla to koniec przyszłego roku. 

Nie aż tak daleko od Jasina, także w gminie Swarzędz Greenbud rozwija Zielone Rabowice II, czyli osiedle, z którego jest znany. Zamieszkało tutaj już ponad 100 rodzin. Trwają prace nad IV etapem, z 32 lokalami w zabudowie bliźniaczej. – Stawiamy na sprawdzony projekt, doceniony przez naszych klientów. Standardowo powierzchnia 83 mkw. jest podzielona na parter z salonem, kuchnią i toaletą oraz piętro z trzema sypialniami i łazienką. Zabudowa bliźniacza gwarantuje sporo przestrzeni, tym bardziej, że każdy lokal znajduje się na działce 400 mkw. – podkreśla Kinga Błaszkowiak z firmy Greenbud Development. Budowlańcy wystartowali już z pracami, przygotowano teren i rozpoczęły się wykopy pod fundamenty. Planowany termin realizacji to I kwartał 2021 roku. 

Co warte podkreślenia, osiedla Zielone Rabowice II i Nowy Jasin znajdują się blisko dwóch wielkopolskich miast. Wystarczy około 5 minut, by dotrzeć autem do Swarzędza, gdzie do dyspozycji jest pełne zaplecze handlowo-usługowe i kwadrans, by znaleźć się w Poznaniu.

Źródło: materiały prasowe