Budowa kolejnego etapu Rodzinnego Zakątka koło Poznania ruszyłaźródło: Materiały inwestora

Budowa kolejnego etapu Rodzinnego Zakątka koło Poznania ruszyła

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Zakończył się IV etap realizacji osiedla Rodzinny Zakątek w podpoznańskim Błażejewie. Powstało 6 szeregów z 72 domami łącznie. Jednocześnie ruszyła budowa V odsłony.
Dobiegła końca realizacja IV etapu rozbudowy osiedla Rodzinny Zakątek. Do dyspozycji mieszkańców przekazano 72 domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 70 i 86 mkw. – Budowa została zrealizowana zgodnie z harmonogramem. Z 72 domów w sprzedaży zostało ostatnie 9 – 4 domy o powierzchni 70 mkw. w cenie 298 000 zł i 5 domów o powierzchni 86 mkw. w cenie 343 000 zł – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Wiosną tego roku rozpoczęła się także budowa V etapu, w ramach którego powstaną 62 domy. W pierwszej kolejność zrealizowane zostaną dwa szeregowce, po 10 domów każdy. Wraz z nowym etapem zmienia się powierzchnia proponowanych domów. I tak, mniejszy będzie miał 74,43 mkw., a większy – 92,23 mkw. Ponadto, dodatkową powierzchnię do wykorzystania stanowi także strych. Będzie to 27 mkw. dla domu większego i 22 mkw. – dla domu mniejszego. Przewidywany termin oddania do użytkowania pierwszych domów to III kwartał 2021 roku.
Przemyślany układ pomieszczeń proponowanych domów umożliwia podział domu na strefę dzienną i nocną. Na parterze znajduje się przestronny salon z aneksem kuchennym, toaleta oraz pomieszczenie gospodarcze. Z kolei piętro to 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka. KM Building jako jeden z niewielu deweloperów z regionu oddaje domy w podwyższonym stanie deweloperskim. Nabywca nieruchomości otrzymuje m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje także możliwość zainstalowania kominka oddania domu w systemie "pod klucz". KM Building dużą wagę przykłada do zagospodarowanie terenu wokół inwestycji. Powstała brukowana droga dojazdowa, oświetlenie, kompletne ogrodzenie i trawniki. Mieszkańcy otrzymują również podjazd dla samochodów, przestronne tarasy z piaskowca i pergole. Drogi wewnętrzne, pomiędzy budynkami mają szerokość 8 metrów, a przed każdym domem, w zależności od nieruchomości dostępne są 1 lub 3 miejsca. W ramach współpracy z gminą Kórnik deweloper zrealizował także nową drogę dojazdową z kostki brukowej. W planach inwestora jest również rozbudowa części usługowo-rekreacyjnej.
REKLAMA
Osiedle Rodzinny Zakątek powstaje w Błażejewie, niedaleko Kórnika, niecałe 20 kilometrów od Poznania. Szybki dojazd z Poznania zapewnia droga ekspresowa S11 oraz liczne drogi powiatowe. Dostępna jest również komunikacja podmiejska. Teren inwestycji graniczy z lasem, a liczne trasy rowerowe oraz ścieżki biegowe czy spacerowe pozwalają na aktywnie spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W pobliskim Kórniku mieszczą się szkoły, przedszkola, apteki i liczne sklepy oraz punkty handlowo-usługowe.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA