Szybko rosną osiedla pod Poznaniem

Szybko rosną osiedla pod Poznaniem

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Duży popyt na domy szeregowe sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na budowę osiedli pod Poznaniem. Na potentata, który stawia głównie na domy w zabudowie szeregowej, wyrasta poznańska firma, KM Building. Jej właściciele niedawno przedstawili plan budowy aż do 2021 roku.
Sporo się buduje pod Poznaniem. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski chętnie migrują z wielkich osiedli do podpoznańskich gmin. Dla przykładu, osoby, które mieszkają na ratajskich osiedlach, poszukują domów w okolicach Swarzędza czy Kórnika. – Faktycznie, jest taka tendencja. Kwestie kredytowe ułatwia również program MdM, w związku z czym podejrzewamy, że coraz liczniej poznaniacy będą osiedlać się poza miastem – ocenia Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Firma obecnie realizuje inwestycje w Brodowie i Bninie. 
Plany na lataOsiedle Słoneczne, które powstaje w okolicach Środy Wlkp., podzielone zostało na dwa główne etapy. Jeden z nich ma być gotowy do II kwartału 2017 r., kolejny cztery lata później, dzięki czemu osiedle złożone będzie z 299 domów w zabudowie szeregowej. Ponadto powstają bliźniaki, domy jednorodzinne oraz mieszkania z ogrodami. Z kolei Rodzinny Zakątek w Bninie, zgodnie z planami, ma pomieścić 234 szeregowce. Ta inwestycja zakończy się w 2020 roku. 
Obecnie w budowiePrace idą dynamicznie. Do końca 2015 r. na Osiedlu Słonecznym zostaną oddane 34 domy w zabudowie szeregowej. Domy występują w różnych wariantach powierzchniowych. Dom 68 mkw. dostępny jest za 215 000 zł, z kolei 86 mkw. w cenie 265 000 zł. Największy wariant to 90 mkw. w przypadku szeregowca skrajnego z działką narożnikową za 289 000 zł. 
REKLAMA
W Bninie trwają prace na inwestycji Rodzinny Zakątek. Zgodnie z harmonogramem III etap budowy ma zostać zakończony już w II kwartale przyszłego roku. Jak deklaruje deweloper, w ramach III etapu powstanie  31 domów w zabudowie szeregowej o metrażach 70 i 86 mkw. 
Ceny domów w zabudowie szeregowej rozpoczynają się od 259 tys. zł. Domy w wariancie 86 mkw. to koszt 309 tys. zł. Deweloper ma w ofercie również opcję „pod klucz”. Korzystając z niej cena za mkw. waha się pomiędzy 4200 a 4400 zł. 
Jeszcze w tym roku ruszy budowa IV etapu Rodzinnego Zakątka. Będzie to największa część osiedla. Powstanie także plac zabaw oraz pawilon handlowy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA