Budowa osiedla Rodzinne Podolany rozpoczętaźródło: Materiały inwestora

Budowa osiedla Rodzinne Podolany rozpoczęta

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu trwają już prace związane z osiedlem domów szeregowych Rodzinne Podolany. Przewidywany termin zakończenia pierwszej części inwestycji to wiosna 2020 roku.
Budowlańcy na inwestycji pracują nad szeregiem domów oznaczonym jako A, stanowiącym pierwszą część I etapu. Wykonano wykop pod ławy i stopy fundamentowe szeregu, ułożono zbrojenie ław, a później nastąpiło ich betonowanie. Ponadto wymurowano ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Trwają dostawy materiałów budowlanych, w tym między innymi stali zbrojeniowej, a także uzupełnienia ścian fundamentowych i relokacja mas ziemnych. Na najbliższe dni zaplanowano już w harmonogramie kolejne roboty, między innymi betonowanie stóp fundamentowych, trzpieni i słupów do poziomu posadzki, wykonanie "obsypki" ścian, przygotowanie podłoża pod posadzki (tj. ułożenie instalacji podposadzkowej). – Oznacza to, że prace nad szeregiem A trwają pełną parą. Na marzec zaplanowaliśmy roboty budowlane w zakresie szeregów B i D na naszym osiedlu, które stanowią drugą część I etapu budowy – mówi Agnieszka Jałoszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments. 
W ramach pierwszego szeregu, oznaczonego literą "A" powstanie 12 domów w zabudowie szeregowej, o powierzchniach 76 i 79 mkw. Według propozycji architekta, na parterze każdego domu, bez względu na wybrany metraż, przyszli mieszkańcy będą mogli zaplanować salon, kuchnię, toaletę i pomieszczenie gospodarcze. Trzy sypialnie i łazienka stworzą piętro. 
REKLAMA
Dodatkowe atuty domów z szeregu A to przestronny taras na dachu o powierzchni do 20 mkw. Z kolei poddasze pozwoli zaaranżować osobną przestrzeń do przechowania różnych narzędzi, czy sprzętów. Przed wejściem do każdego lokalu zaplanowaliśmy teren zielony – zaznacza Agnieszka Jałoszyńska z firmy Sky Investments. 
Bliźniaczo podobne będą domy w szeregu B i powstanie ich 12. W przypadku budynków w szeregu D, które także niedługo będą budowane, deweloper proponuje większe powierzchnie, tj. 100 i 105 mkw. W ramach tej części inwestycji powstanie szereg z pięcioma domami. Każdy z nich zostanie wybudowany na dużej działce do 366 mkw., co umożliwi zaaranżowanie prywatnego ogrodu z tarasem. Całe osiedle, na które składa się kilka kameralnych szeregów, będzie mieć konwencję zamkniętą. Inwestor zaplanował także: drogi wewnętrzne, oświetlenie, chodniki oraz zielony skwer. Końcowym stadium inwestycji będzie wykonanie nawierzchni ulicy Heleny Rzepeckiej. Deweloper Sky Investments. Poza Rodzinnymi Podolanami, realizuje inwestycję Rodzinne Komorniki. W tej lokalizacji, przy ulicy Pana Tadeusza powstają dwupoziomowe mieszkania szeregowe o powierzchni ok. 79 oraz 90 mkw.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA