REKLAMA

Opinie o [Wrocław] Apartamentowiec "Browar Park" (212)

Napisz komentarz
anastazjarch
Super pomysł, idea. Ciekaw jestem tylko jak z wykonaniem tej inwestycji wyjdzie. Bardzo łatwo o zepsucie nawet najlepszego pomysły, gdy do pracy zabiorą się nieodpowiednie osoby.
_______
http://architekt-wlodarczyk.pl/

Orzech
3.02.2017311828_1500x.jpg

311829_1500x.jpg

311830_1500x.jpg
Orzech
28.01.2017310761_1500x.jpg
Orzech
Ruszają pierwsze prace wyburzeniowe:  Altona Investments złożyła wniosek o pozwolenie na wyburzenie budynku portierni. 
Orzech
Wrocławski deweloper Archicom, który kupił za 36,3 mln zł teren dawnego Browaru Piastowskiego przy ul. Jedności Narodowej zapowiada, że nie tylko wybuduje tu mieszkania i biura, ale też wznowi produkcję piwa.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wroclaw-sie-zmienia/a/do-browaru-piastowskiego-wroci-produkcja-piwa,10687495/
Orzech
Browar Piastowski niszczeje. Brak chętnych na budowę luksusowych loftów...

Jest miejsce, są nawet wizualizacje, ale brakuje kupca. Browar Piastowski przy Jedności Narodowej stoi i niszczeje, a mógłby nadal służyć mieszkańcom.

Więcej: http://wroclaw.doba.pl/artykul/browar-p ... w-/5354/15
Orzech
Brak chętnych na Browar

2013-08-16

Nikt nie chce Browaru Piastowskiego. Zabytkowy teren poczeka na lepsze czasy

Nie ma Wrocław szczęścia do firm inwestujących na dawnych terenach przemysłowych. Właściciel dawnej piekarni Mamuta czeka na inwestora. Jeszcze bardziej nieznane są terminy zagospodarowania terenu po browarze Piast przy ul. Jedności Narodowej.

Więcej: http://beta.www.wroclaw.pl/brak-chetnych-na-browar
Orzech
Browar Piastowski popada w ruinę. Co dalej z działką?

Mija sześć lat odkąd amerykańska firma Clairmont Global kupiła Browar Piastowski przy ulicy Jedności Narodowej. W 2007 roku Amerykanie obiecywali, że wybudują w tym miejscu wielkie osiedle. Miały tam powstać nowe budynki, w starych (zabytkowych) planowano utworzyć lofty, a obok przy torach uruchomić przystanek kolejowy - czytamy w Gazecie Wrocławskiej.


pokaz-artykul.png
Orzech
"anubis" napisał:
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/631323,moj-reporter-co-sie-dzieje-z-bylym-browarem-piastowskim,id,t.html


Miałem więc rację, działka dawno wystawiona na sprzedaż, a kupców brak :(
Orzech
Działka ponoć jest na sprzedaż, choć nigdzie nie widziałem ofert jej sprzedaży.
aga super dziewczyna
44511_1000x.jpg44512_1000x.jpg44513_1000x.jpg
Orzech
Niezrealizowany projekt wrocławskiego biura architektonicznego Orka:

08.jpg

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

Wizualizacje: http://www.orka.wroc.pl
Orzech
Inwestycje zagraniczne w naszym kraju zawsze budzą wiele emocji. Takie też pojawiły się we Wrocławiu, kiedy amerykańska firma Clairmont Global kupiła od Carlsberga mieszczący się przy ulicy Jedności Narodowej Browar Piastowski.

– Nie mamy informacji dlaczego Clairmont Global zdecydowała się na sprzedaż gruntów – mówi Mateusz Dembiński, konsultant ds. pozyskiwania gruntów w firmie Jones Lang Lasalle. – Możemy jedynie powiedzieć, że Clairmont Global zmieniła strategię, stąd pojawiła się decyzja w zarządzie spółki, aby sprzedać teren. Firma ma obecnie wyznaczone inne cele – dodaje.pokaz-artykul.png
Orzech
[...] "Inwestor poszukiwany

Rewitalizacja obiektów postindustrialnych nie może być oderwana od realiów rynku nieruchomości - podkreślają eksperci.

- Tego typu inwestycje będą się opłacać, kiedy będzie na nie popyt - mówi Katarzyna Puterko. [u:290fd8mu]- Dzisiaj możliwości kredytowania są bardziej skomplikowane. Deweloperzy budują "pod ludzi". Aktualnym trendem na rynku są małe powierzchnie w dużych blokach.[/u:290fd8mu] Atrakcyjność obiektu uzależniona jest również od otoczenia, lokalizacji, stanu budynku czy możliwości adaptacji.

Orka na ugorze?

- Na przykładzie Browaru Piastowskiego widać, że inwestycje w zabytkowe tereny we Wrocławiu nie są atrakcyjne dla inwestorów - mówi Piotr Fokczyński, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa UM. - Powód jest zapewne prozaiczny, w przypadku takich budowli konieczne są duże inwestycje, przy których istnieje ryzyko niepowodzenia. W gestii miasta jest zapewnienie np. atrakcyjnej infrastruktury w okolicy danego obiektu, ale to nie zawsze wystarczy - dodaje.

Inwestowanie w postindustrialne obiekty niesie za sobą spore ryzyko finansowe. Dlaczego?

[u:290fd8mu]- Inwestycje w miejscu, gdzie znajdowały się obiekty poprzemysłowe mogą być opłacalne, kiedy możliwe jest zburzenie zabudowań i postawienie nowych - mówi Katarzyna Puterko. - Zazwyczaj jednak obiekty znajdują się w rejestrze zabytków i pojawia się problem. Zdarza się, że budynki uznane za zabytkowe są w koszmarnym stanie, w żaden sposób nie można ich zaadaptować. Koszty odnowy takiego obiektu są bardzo duże, co odstrasza potencjalnych inwestorów - zauważa." [/u:290fd8mu][...]
Orzech
We wrocławskim browarze miały powstać lofty i galeria handlowa.

Na razie nic z tego nie będzie. Inwestorzy wycofali się z Browaru Piastowskiego. Powodem decyzji jest kryzys finansowy. Plany stworzenia atrakcyjnego obiektu poprzemysłowego po raz kolejny okazały się klapą. Wrocław bogaty jest w dawne fabryki, jednak - jak się okazuje - nie są one atrakcyjne dla inwestorów.


pokaz-artykul.png
REKLAMA