W kwartale ulic Wyszyńskiego, Hlonda i Kominka ma stanąć kompleks, którego inwestorem jest spółka Verity Development. Od październikowych spektakularnych wyburzeń kamienic m.in. słynnej z szyldem „najlepsze pierogi w całym mieście” na placu nic się nie dzieje.
- W tym roku nie będziemy jeszcze rozpoczynać prac budowlanych. Być może drobne roboty ziemne rozpoczniemy jesienią, ale na razie priorytetami dla nas są inwestycje przy ul. Drobnera i Legnickiej – zastrzega Izabela Lipkowska, szefowa marketingu w Verity Development.
W trzech skrzydłach budynków przewidziano 5 kondygnacji naziemnych i dwupoziomowy parking podziemny z blisko trzystoma miejscami parkingowymi. Jeden poziom przeznaczony będzie dla mieszkańców, drugi dla odwiedzających. Blisko setka apartamentów, jakie powstaną będzie miała powierzchnię od 60 do 180 m2, część z nich będzie dwupoziomowa. Wszystkie tarasy ekskluzywnych mieszkań będą otwierały się na zielony dziedziniec. Komfortowe warunki mieszkalne będzie zapewniać m.in. klimatyzacja oraz system ochrony przeciwsłonecznej z żaluzjami i roletami. Na parterze zlokalizowane zostaną usługi, lokale handlowe oraz kawiarnie.
Powrót do przeszłości
- Zaprojektowany przez architektów z pracowni Maćków Pracownia Projektowa kompleks łączy w sobie tradycję z nowoczesnością – wyjaśnia Izabela Lipkowska. Wygląd budynków ma nawiązywać do zabudowy sprzed wojny. Wtedy stały tu XIX-wieczne kamienice czynszowe. Zniszczone w czasie obrony Festung Breslau oprócz jednej przy pl. Katedralnym nie zostały odbudowane. W nowych zachowane zostaną wymiary kondygnacji, okien i materiały wykończeń elewacji używane w tych przedwojennych. Cegła licowa, miedź oksydowana i kamień ozdobią frontowe ściany kamienic. - Jeśli budowa Trinity Residence ruszy na początku 2011 roku, to termin oddania kompleksu do użytku przewidujemy w ciągu dwóch lat – kończy Izabela Lipkowska.
Na działce pomiędzy ulicami Wyszyńskiego, Kominka i Hlonda trwa rozbiórka trzech opuszczonych budynków. W przyszłości stanie tu luksusowy apartamentowiec.
Fajnie że kolejny projekt Verity zyskał swoją nazwę i stronę w internecie. Myślę, że teraz kolej na nazwę dla inwestycji na Hauke-Bosaka i Rzeźniczej 16, a potem miejmy nadzieje start budowy projektów Verity.
Zamiast puszczać coraz to nowe strony internetowe kolejnych swoich projektów, Verity mogłoby w końcu ruszyć z pracami na tych działkach. Wizualek już się naoglądaliśmy...
[quote:37vbb1v2]– Podstawowym założeniem projektowym przyjętym przez architektów z Pracowni Projektowej Maćków była próba połączenia wizerunku tradycyjnej XIX wiecznej kamienicy czynszowej i nowoczesnego modelu miejskiej zabudowy - mówi Monika Łyżyczka, dyrektorka projektu w Verity Development.[/quote:37vbb1v2]
Ta tradycyjna, XIX wieczna kamienica we Wrocławiu wyglądała jednak trochę inaczej :)
Wyszyńskiego w latach 1930-40. Skrzyżowanie ze Szczytnicką (ulica po prawej stronie) i Kominka (ulica po lewej stronie). Kamienice widoczne po lewej stronie Wyszyńskiego stoją w tym miejscu, w którym staną nowe budynki Verity:
Verity Development zamierza wybudować luksusowe apartamentowce w sercu starego Wrocławia. – Uszanujemy miejsce i dostosujemy nasze projekty do jego historycznego charakteru – zapewnia inwestor.
Przed wojną w tym miejscu stały XIX-wieczne kamienice czynszowe. Zniszczone w czasie II wojny światowej nie zostały odbudowane. Z wyjątkiem jednej – przy placu Katedralnym. Nowa inwestycja ma uzupełnić zabudowę i przywrócić jej charakter śródmiejskiego kwartału. Będzie on ograniczony ulicami Hlonda, Kominka, Wyszyńskiego i placem Katedralnym. Obok inwestycji znajduje się katedra i ogród botaniczny. – Podstawowym założeniem projektowym przyjętym przez architektów z Pracowni Projektowej Maćków była próba połączenia wizerunku tradycyjnej XIX wiecznej kamienicy czynszowej i nowoczesnego modelu miejskiej zabudowy - mówi Monika Łyżyczka, dyrektorka projektu w Verity Development. – Nasza inwestycja jest przeznaczona dla osób preferujących nowoczesny styl życia w mieście: w bliskości tętniącego centrum, restauracji, kin, teatrów, a jednocześnie ceniących chwile spokoju w przestrzeni prywatnej. Według zapewnień inwestora czterokondygnacyjne budynki będą nawiązywały do przedwojennej zabudowy. Zachowane zostaną proporcje, wysokość kondygnacji, układ okien, a także materiały zastosowane na elewacji. – Będą one typowe dla tyj zabytkowej części Wrocławia – zapewnia Łyżyczka. Elewacje frontowe budynków zostaną wykończone cegłą licową, kamieniem i miedzią oksydowaną. – Natomiast od strony dziedzińca zastosujemy bogatsze środki wyrazu w celu stworzenia przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców - mówi Łyżyczka. – Dziedziniec ma stać się cichym i zielonym miejscem wypoczynku dla mieszkańców. Budynki mają być inteligentne. Dzięki elektronicznemu systemowi zarządzania (Building Managment System) będzie możliwe np. elektroniczne regulowanie temperatury w każdym z pomieszczeń. System to także indywidualna kontrola dostępu, monitoring, ochrona przeciwpożarowa i elektroniczny mechanizm spuszczania żaluzji i przesłon. Powierzchnia użytkowa całej inwestycji to około 10 tys. M kw. Z tego na część mieszkalną przypada 8 tys. M kw. Apartamenty mają mieć między 60 a 180 m kw., największe będą dwupoziomowe. Większość mieszkań na mieć rozległe tarasy wychodzące na dziedziniec. – Z apartamentów zlokalizowanych w skrzydle północnym rozciąga się widok na ogród botaniczny, a od strony południowo-zachodniej na plac Katedralny – opowiada Łyżyczka. Na parterze przewidywane są lokale usługowe i handlowe oraz kawiarenki. Pod budynkiem planowany jest dwukondygnacyjny garaż. Jeden poziom parkingu zostanie przeznaczony wyłącznie dla mieszkańców, drugi będzie ogólnodostępny. Deweloper nie ustalił jeszcze ceny za m kw. Powierzchni. Inwestycja zostanie oddana do użytku nie wcześniej niż w drugiej połowie 2010 roku.
Projektowany przez Pracownię Maćków zespół budynków mieszkalno-usługowych będzie zlokalizowany na Ostrowie Tumskim, najstarszej części Wrocławia, w kwartale ograniczonym ulicami Hlonda, Wyszyńskiego i Kominka. Kompleks apartamentowy będzie przeznaczony dla osób preferujących nowoczesny, miejski styl życia – ze względu na bliskość tętniącego życiem Centrum – a jednocześnie dla tych, którzy cenią sobie spokój i możliwość obcowania z przyrodą – w otoczeniu Ogrodu Botanicznego i nadodrzańskich bulwarów.
Opis projektu
Projekt jest efektem połączenia wizerunku tradycyjnej, XIX-wiecznej kamienicy i nowoczesnej, miejskiej architektury. Wyglądem zespół apartamentowy będzie nawiązywał do okolicznej zabudowy. Zachowane proporcje, wysokość kondygnacji, układ okien jak i materiały zastosowane na elewacji będą typowe dla specyfiki tej zabytkowej części Wrocławia. Od wewnętrznej strony budynku znajdować się będzie pełen zieleni dziedziniec. W budynku przewidziano cztery kondygnacje. Parter zostanie przeznaczony na powierzchnie usługowe, wyższe kondygnacje zajmą apartamenty – na trzecim piętrze dwupoziomowe. Dwie podziemne kondygnacje pomieszczą oddzielne parkingi dla mieszkańców oraz gości.
Standard inwestycji
System ochrony przeciwsłonecznej (żaluzje i przesłony), możliwość regulacji temperatury w każdym z pomieszczeń, kontrola dostępu, Building Manangement System - to tylko niektóre z najnowocześniejszych rozwiązań jakie znajdą się w budynku. Naturalne materiały zastosowane do wykończenia zarówno apartamentów jak i części wspólnych zapewnią pełnię komfortu.