REKLAMA

Opinie o [Wrocław] Apartamentowiec "Trinity Residence" (23)

Napisz komentarz
Orzech
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html :(
Orzech
13.05.2012 - A zamiast inwestycji na działce powiększa się dziki parking :(

39944_1000x.jpg39943_1000x.jpg39942_1000x.jpg
Jan Augustynowski
25445_1000x.jpg
Orzech
Oficialna strona internetowa tej inwestycji: http://trinityresidence.pl
Orzech
Wrocław: Zawalenie się ściany kamienicy przy Kominka to nie katastrofa budowlana

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/8 ... ,id,t.html
anubis
Dzisiaj, 10:22:15, autor Jarosław Garbacz

W kwartale ulic Wyszyńskiego, Hlonda i Kominka ma stanąć kompleks, którego inwestorem jest spółka Verity Development. Od październikowych spektakularnych wyburzeń kamienic m.in. słynnej z szyldem „najlepsze pierogi w całym mieście” na placu nic się nie dzieje.

- W tym roku nie będziemy jeszcze rozpoczynać prac budowlanych. Być może drobne roboty ziemne rozpoczniemy jesienią, ale na razie priorytetami dla nas są inwestycje przy ul. Drobnera i Legnickiej – zastrzega Izabela Lipkowska, szefowa marketingu w Verity Development.

W trzech skrzydłach budynków przewidziano 5 kondygnacji naziemnych i dwupoziomowy parking podziemny z blisko trzystoma miejscami parkingowymi. Jeden poziom przeznaczony będzie dla mieszkańców, drugi dla odwiedzających. Blisko setka apartamentów, jakie powstaną będzie miała powierzchnię od 60 do 180 m2, część z nich będzie dwupoziomowa. Wszystkie tarasy ekskluzywnych mieszkań będą otwierały się na zielony dziedziniec. Komfortowe warunki mieszkalne będzie zapewniać m.in. klimatyzacja oraz system ochrony przeciwsłonecznej z żaluzjami i roletami. Na parterze zlokalizowane zostaną usługi, lokale handlowe oraz kawiarnie.

Powrót do przeszłości

- Zaprojektowany przez architektów z pracowni Maćków Pracownia Projektowa kompleks łączy w sobie tradycję z nowoczesnością – wyjaśnia Izabela Lipkowska. Wygląd budynków ma nawiązywać do zabudowy sprzed wojny. Wtedy stały tu XIX-wieczne kamienice czynszowe. Zniszczone w czasie obrony Festung Breslau oprócz jednej przy pl. Katedralnym nie zostały odbudowane. W nowych zachowane zostaną wymiary kondygnacji, okien i materiały wykończeń elewacji używane w tych przedwojennych. Cegła licowa, miedź oksydowana i kamień ozdobią frontowe ściany kamienic. - Jeśli budowa Trinity Residence ruszy na początku 2011 roku, to termin oddania kompleksu do użytku przewidujemy w ciągu dwóch lat – kończy Izabela Lipkowska.

Źródło: http://www.wroclaw24.net/news.php?id=3585
anubis
Duże buuum na początek prac na tej działce: http://www.prw.pl/articles/view/13778/k ... wia-zobacz
Darek
Na działce pomiędzy ulicami Wyszyńskiego, Kominka i Hlonda trwa rozbiórka trzech opuszczonych budynków. W przyszłości stanie tu luksusowy apartamentowiec.

Zdjęcia: http://www.wroclaw24.net/galeria.php?artykul=27184
Orzech
Rozpoczęcie prac budowlanych: I / II kwartał 2009

Zakończenie prac budowlanych: IV kwartał 2010 / I kwartał 2011
alsen strasse 67
Pewnie też na biura, podobnie jak Heritage Gates.
Michal
Tam na Rzeźniczej jest chyba zmieniany projekt, więc raczej z tym prędko nie ruszą.
alsen strasse 67
Fajnie że kolejny projekt Verity zyskał swoją nazwę i stronę w internecie. Myślę, że teraz kolej na nazwę dla inwestycji na Hauke-Bosaka i Rzeźniczej 16, a potem miejmy nadzieje start budowy projektów Verity.
Darek
Zamiast puszczać coraz to nowe strony internetowe kolejnych swoich projektów, Verity mogłoby w końcu ruszyć z pracami na tych działkach. Wizualek już się naoglądaliśmy...

W kraju Aliego, dane słowo jest święte...
Michal
http://www.trinityresidence.pl/
Jan Augustynowski
Znalazł miha z ssc.

"miha" napisał:
Tych wizualek chyba jeszcze nie było:

hlonda1.jpg

hlonda2.jpg

hlonda3.jpg

hlonda4.jpg

Źródło: http://www.mackow.pl
Darek
[quote:37vbb1v2]– Podstawowym założeniem projektowym przyjętym przez architektów z Pracowni Projektowej Maćków była próba połączenia wizerunku tradycyjnej XIX wiecznej kamienicy czynszowej i nowoczesnego modelu miejskiej zabudowy - mówi Monika Łyżyczka, dyrektorka projektu w Verity Development.[/quote:37vbb1v2]

Ta tradycyjna, XIX wieczna kamienica we Wrocławiu wyglądała jednak trochę inaczej :)
Orzech
Wyszyńskiego w latach 1930-40. Skrzyżowanie ze Szczytnicką (ulica po prawej stronie) i Kominka (ulica po lewej stronie). Kamienice widoczne po lewej stronie Wyszyńskiego stoją w tym miejscu, w którym staną nowe budynki Verity:

92833.jpg

Porównanie widoków z lotu ptaka:

1940

003605.jpg

Po wybudowaniu budynków Verity

hlonda_1_860.jpg
Darek
Verity Development zamierza wybudować luksusowe apartamentowce w sercu starego Wrocławia. – Uszanujemy miejsce i dostosujemy nasze projekty do jego historycznego charakteru – zapewnia inwestor.

Przed wojną w tym miejscu stały XIX-wieczne kamienice czynszowe. Zniszczone w czasie II wojny światowej nie zostały odbudowane. Z wyjątkiem jednej – przy placu Katedralnym.
Nowa inwestycja ma uzupełnić zabudowę i przywrócić jej charakter śródmiejskiego kwartału. Będzie on ograniczony ulicami Hlonda, Kominka, Wyszyńskiego i placem Katedralnym.
Obok inwestycji znajduje się katedra i ogród botaniczny. – Podstawowym założeniem projektowym przyjętym przez architektów z Pracowni Projektowej Maćków była próba połączenia wizerunku tradycyjnej XIX wiecznej kamienicy czynszowej i nowoczesnego modelu miejskiej zabudowy - mówi Monika Łyżyczka, dyrektorka projektu w Verity Development. – Nasza inwestycja jest przeznaczona dla osób preferujących nowoczesny styl życia w mieście: w bliskości tętniącego centrum, restauracji, kin, teatrów, a jednocześnie ceniących chwile spokoju w przestrzeni prywatnej.
Według zapewnień inwestora czterokondygnacyjne budynki będą nawiązywały do przedwojennej zabudowy. Zachowane zostaną proporcje, wysokość kondygnacji, układ okien, a także materiały zastosowane na elewacji. – Będą one typowe dla tyj zabytkowej części Wrocławia – zapewnia Łyżyczka.
Elewacje frontowe budynków zostaną wykończone cegłą licową, kamieniem i miedzią oksydowaną. – Natomiast od strony dziedzińca zastosujemy bogatsze środki wyrazu w celu stworzenia przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców - mówi Łyżyczka. – Dziedziniec ma stać się cichym i zielonym miejscem wypoczynku dla mieszkańców.
Budynki mają być inteligentne. Dzięki elektronicznemu systemowi zarządzania (Building Managment System) będzie możliwe np. elektroniczne regulowanie temperatury w każdym z pomieszczeń. System to także indywidualna kontrola dostępu, monitoring, ochrona przeciwpożarowa i elektroniczny mechanizm spuszczania żaluzji i przesłon.
Powierzchnia użytkowa całej inwestycji to około 10 tys. M kw. Z tego na część mieszkalną przypada 8 tys. M kw. Apartamenty mają mieć między 60 a 180 m kw., największe będą dwupoziomowe.
Większość mieszkań na mieć rozległe tarasy wychodzące na dziedziniec. – Z apartamentów zlokalizowanych w skrzydle północnym rozciąga się widok na ogród botaniczny, a od strony południowo-zachodniej na plac Katedralny – opowiada Łyżyczka.
Na parterze przewidywane są lokale usługowe i handlowe oraz kawiarenki. Pod budynkiem planowany jest dwukondygnacyjny garaż. Jeden poziom parkingu zostanie przeznaczony wyłącznie dla mieszkańców, drugi będzie ogólnodostępny.
Deweloper nie ustalił jeszcze ceny za m kw. Powierzchni. Inwestycja zostanie oddana do użytku nie wcześniej niż w drugiej połowie 2010 roku.

źródło: Gazeta Wyborcza Dom
Slaworow
kolejne obietnice verity...
alsen strasse 67
Hlonda łans egejn ;D

f1549f03b4449a6c.jpg
REKLAMA