BNY Mellon ogłasza rozwój Global Delivery Centre w Polsce

BNY Mellon ogłasza rozwój Global Delivery Centre w Polsce

Wrocław
REKLAMA
Zmiana lokalizacji to część inwestycji o wartości 20 mln USD we wrocławskie centrum usług.Trwa program rekrutacji wysoko wykwalifikowanych pracowników.
BNY Mellon, globalny lider w dziedzinie zarządzania inwestycjami i usługami inwestycyjnymi, potwierdził zmianę wrocławskiej siedziby firmy w celu rozszerzenia działalności globalnego centrum usług – Global Delivery Centre (GDC). Przedsięwzięcie to jest elementem globalnej strategii rozwoju firmy w Europie.


Przeniesienie do nowego budynku stanowi część inwestycji BNY Mellon we Wrocławiu, która w całości wyniesie 20 mln dolarów. Obejmie ona rozwój technologiczny i infrastrukturalny wrocławskiego centrum. Nową siedzibą BNY Mellon będzie Aquarius Business House przy ulicy Swobodnej i Borowskiej. Biuro o powierzchni 6.000 m2 może zapewnić miejsce dla 640 pracowników.


Pracownicy globalnego centrum usług we Wrocławiu pełnią funkcje wymagające wysokich kwalifikacji, głównie w dziedzinie księgowości funduszy i operacji finansowych. Przeniesienie GDC do nowego budynku rozpocznie się w czwartym kwartale 2013 roku. Obecna siedziba firmy przewiduje miejsca do 300 pracowników.


BNY Mellon jest instytucją finansową zarządzającą inwestycjami i obsługującą aktywa finansowe w imieniu swoich klientów na 100 rynkach, w 36 krajach. Firma zatrudnia 48 tysięcy pracowników na całym świecie, w tym 9 tysięcy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W marcu 2012 roku Wrocław został mianowany piątym z sześciu Globalnych Centrów Usług firmy BNY Mellon na świecie. Pozostałe lokalizacje GDC znajdują się w Pittsburgu, Nowym Jorku, Manchesterze, Pune i Chennai.

REKLAMA


Rafał Dutkiewicz, Prezydent Miasta Wrocławia powiedział: „Bardzo się cieszę, że dwie znakomite marki – BNY Mellon i Wrocław – poszerzają i pogłębiają współpracę. Długookresowe zaangażowanie i inwestycja tak innowacyjnej firmy jak BNY Mellon w naszym dynamicznym mieście musi zakończyć się sukcesem i korzyściami dla obu stron. Cieszy mnie również, że BNY Mellon jest znany jako firma odpowiedzialna społecznie, co stanowi dodatkowy cenny zasób dla Wrocławia.”


Martin Ring Dyrektor Zarządzający Global Delivery Centre BNY Mellon w Polsce powiedział: „Nasza działalność we Wrocławiu już teraz jest przykładem sukcesu dla całej firmy BNY Mellon. Mamy tutaj świetny zespół – jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wielkiego zaangażowania i entuzjazmu naszych pracowników. Wrocław to miasto uniwersyteckie, posiadające cechy demograficzne, których szukaliśmy planując poszerzenie naszej działalności. Decyzja o rozwoju centrum we Wrocławiu jest zgodna ze strategicznym celem BNY Mellon – konsolidacji wysokiej jakości usług w wybranych, kluczowych z globalnego punktu widzenia, lokalizacjach.


Wrocławskie biuro, zarządzane wcześniej przez spółkę PNC Global Investment Servicing, zostało przejęte przez BNY Mellon w lipcu 2010 r. i obecnie zatrudnia ok. 200 pracowników.


BNY Mellon ma za sobą historię sięgającą wstecz 225 lat. Firma powstała w lipcu 2007 r. poprzez połączenie dwóch najstarszych amerykańskich przedsiębiorstw z branży usług finansowych — The Bank of New York oraz Mellon Financial Corp. z siedzibą w Pittsburgu. BNY Mellon został także uznany za najbezpieczniejszy amerykański bank w rankingu „50 najbezpieczniejszych banków świata” opublikowanym przez magazyn Global Finance.

Od kilku lat magazyn Fortune umieszcza BNY Mellon wśród najbardziej podziwianych przedsiębiorstw na świecie, a Forbes – w rankingach 200 najlepszych firm „Global 2000”. W grudniu 2011 r. bank po raz kolejny uzyskał najwyższą ocenę (100%) jako najlepsze miejsce do pracy w raporcie CEI (Corporate Equality Index) fundacji Human Rights Campaign Foundation, w którym pracodawcy oceniani są na podstawie takich kryteriów jak polityka równych szans zatrudnienia oraz szkolenia dotyczące tolerancji dla różnorodności.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Aquarius Business House

Aquarius Business House I

Dostępna powierzchnia: 2126 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: 04 2023
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Excellent
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 14.80
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/60.0
 • BMS
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania