DODAJ

Wrocław: Budowa Alei Stabłowickiej opóźniona. Można składać uwagi

Drogi i mosty / Wrocław
Wrocław: Budowa Alei Stabłowickiej
Mariusz Bartodziej
2018-09-17 09:28:17
Roboty budowlane przy drodze łączącej powstającą obwodnicę Leśnicy z ulicą Kosmonautów miały ruszyć w marcu. Choć projekt jest gotowy, przeciąga się uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Mieszkańcy mogą do października składać uwagi do trwającego postępowania. Koszt inwestycji ma wynieść niemal 130 mln zł.

Wojewoda dolnośląski poinformował 4 września, że regionalny dyrektor ochrony środowiska przeprowadził ponowną ocenę środowiskową budowy drogi krajowej nr 94 (klasy GP) – Osi zachodniej we Wrocławiu, część 1: Aleja Stabłowicka. Mieszkańcy mogą wziąć udział w postępowaniu, składając wnioski i uwagi w formie pisemnej, ustnej bądź elektronicznej. Mają na to czas do 5 października. Dokumentacja jest dla nich dostępna w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego przy placu Powstańców Warszawy.

Jak informował nas pod koniec sierpnia Marek Szempliński, rzecznik Wrocławskich Inwestycji Sp. z o.o., projekt mają już gotowy. Najpóźniej w pierwszych dniach września planowali domknąć kwestię uzyskania pozwoleń, jednak ten termin się wydłużył. Przetarg na realizację przedsięwzięcia zamierzają ogłosić natychmiast po tym.

mat. inwestora


Droga warta blisko 130 mln zł miała być gotowa w przyszłym roku

O Alei Stabłowickiej pisaliśmy w kwietniu ubiegłego roku. Wówczas Wrocław otrzymał unijną dotację na budowę alei wraz z Osią Inkubacji, w wysokości 233 mln zł. Koszt całego projektu wynosi 297 mln zł, z czego realizacja Alei Stabłowickiej ma pochłonąć około 129 mln zł. Roboty budowlane przy niej miały ruszyć w marcu tego roku i potrwać do czerwca 2019 r.

Aleja Stabłowicka, o długości około 1,8 kilometra, będzie drogą jednojezdniową. Projekt obejmuje też poszerzenie ulicy Kosmonautów do dwóch jezdni – na odcinku około 1,1 km, od wlotu Alei Stabłowickiej w kierunku centrum miasta – zapowiadał Wojciech Kaim z Wrocławskich Inwestycji.

mat. inwestora


Aleją Stabłowicką mają jeździć autobusy – przystanki pojawią się przy rondzie na skrzyżowaniu z ul. Halicką i Żernicką. Powstanie także pętla autobusowa i przystanek na przedłużeniu ul. Zakopiańskiej, za skrzyżowaniem z ul. Kamiennogórską.

mat. inwestora