Wrocław: Centreville – Bouygues Immobilier zamieni szkieletora na Nadodrzu w apartamentowiecźródło: Materiały inwestora

Wrocław: Centreville – Bouygues Immobilier zamieni szkieletora na Nadodrzu w apartamentowiec

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Budynek przy ulicy Drobnera zostanie po latach dokończony, choć nie przez Verity Development. To spółka-córka francuskiego dewelopera zrealizuje w nim blisko 70 mieszkań i 10 lokali usługowych. Skończy prace w przyszłym roku.
Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. poinformował o zamiarze dokończenia inwestycji rozpoczętej przez Verity Development Sp. z o.o. (wykonawcą jest P.B. Alfa-Dach Sp. z o.o.). Apartamentowiec Centreville, przy zbiegu ul. Drobnera i Śrutowej, ma być gotowy w II kwartale 2020 roku. Sprzedaż wkrótce ruszy.
Podejmujemy to wyzwanie pewni sukcesu, ponieważ decyzja o tej inwestycji została starannie przemyślana i zaplanowana. Cieszymy się, że to właśnie my rozwiążemy olbrzymi problem niedokończonego budynku przy Drobnera i dzięki temu ta część Wrocławia zyska nową jakość – zapowiada Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.
W siedmiopiętrowym apartamentowcu z garażem podziemnym będzie dostępnych 69 mieszkań o metrażach około od 30 do 150 mkw. Wśród nich znajdzie się osiem dwupoziomowych penthouse’ów z dużymi tarasami. Mieszkańcy będą wchodzić do domów od strony podwórza. Natomiast przy ulicy, na parterze, deweloper wydzieli dziesięć lokali usługowych.

Prosta forma z ekstrawaganckim dachem

REKLAMA
Projekt przygotowała Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. (pracowała wspólnie z Bouygues Immobilier Polska już przy rewitalizacji kamienicy Jagiełły 6). – Bryła jest adekwatna do współczesnych czasów, idealnie wpisze się i domknie pierzeję, w której przez długie lata widniała dziura skutecznie zubożająca architekturę i miejską tkankę. Najważniejsze, że uda się ją w końcu odbudować w znakomitej jakości i przywrócić ją do krwiobiegu Wrocławia – mówi Zbigniew Maćków.
Prostą formę budynku ma urozmaicić uskokowy charakter dwóch najwyższych kondygnacji. – Zamiast klasycznego dachu zaprojektowaliśmy niejako rozczochraną kompozycję penthouse’ów, które sprawiają wrażenie domów jednorodzinnych umiejscowionych na budynku wielorodzinnym i optycznie wyznaczają linię dachu – dodaje Maćków.

Pomysł poprzedniego właściciela był podobny

Verity Development, były właściciel, opublikował wizualizację planowanej inwestycji w 2010 roku. W apartamentowcu Verity UpTown miało być dostępnych 65 mieszkań o powierzchniach od 45 do 116 mkw. Miał wyróżniać się "unikalnym stylem architektonicznym".
Wysmakowana kompozycja, jaką tworzą ręcznie wyrabiana cegła, naturalny kamień, szkło i elementy aluminiowe podkreśla zarówno styl jak i nowoczesną koncepcję projektu. Różnorodność okładzin elewacyjnych podkreśli funkcjonalny podział na trzy części: komercyjną na parterze, mieszkalną na piętrach oraz część dwupoziomowych apartamentów zajmujących ostatnie kondygnacje, dających poczucie, jakbyś mieszkał w domu jednorodzinnym na dachu – opisywał swój pomysł deweloper.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA