DHL Express zrealizował nową inwestycję we Wrocławiu

DHL Express zrealizował nową inwestycję we Wrocławiu

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
DHL Express w połowie stycznia uruchomił we Wrocławiu nowoczesny gateway drogowy, dedykowany do obsługi ekspresowych przesyłek międzynarodowych. Nowo otwarta jednostka jest kolejną inwestycją DHL Express zrealizowaną w ciągu kilku lat w ramach największego globalnego programu inwestycyjnego. Wrocławski obiekt został wybudowany z myślą o klientach z województwa dolnośląskiego, rozwijających działalność eksportową i importową za pośrednictwem globalnej sieci DHL Express oraz dla zapewnienia im najwyższej jakości serwisu.
Budynek o wielkości 2147 mkw. wybudowany został zgodnie z najnowszymi standardami logistycznymi w konstrukcji umożliwiającej jego rozbudowę w przyszłości. Nowoczesną przestrzeń biurową zaaranżowano na powierzchni 331 mkw. Magazyn zajmuje powierzchnię 1816 mkw. Nowy gateway drogowy wyposażony został w 36 bram kurierskich, 9 bram posiadających ruchome rampy rozładunkowe przeznaczone do rozładunku dużych transportów oraz 2 tzw. fingery, umożliwiające bezpośredni załadunek aut kurierskich (tzw. direct loading). Zainstalowany system sortujący zapewnia sprawne sortowanie o wydajności 1500 paczek na godzinę.
Udogodnieniem dla klientów jest możliwość nadania lub odbioru przesyłki w znajdującym się na miejscu punkcie obsługowym DHL Service Point. Gateway usytuowany jest w dogodnej lokalizacji z uwagi na bliskie połączenie z autostradą A4 i trasą europejską E40 oraz ze względu na korzystny dojazd z i do centrum miasta.
REKLAMA
Gateway we Wrocławiu, po uruchomieniu nowych centrów logistycznych w Rzeszowie, Lublinie i Toruniu, oraz międzynarodowych lotniczych terminali kurierskich w Katowicach i Warszawie, jest kolejną z sukcesem zrealizowaną inwestycją. To nowoczesne, komfortowe i sprzyjające dobremu klimatowi miejsce pracy, w którym pracuje obecnie 80 osób w systemie zmianowym – powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji, członek zarządu DHL Express (Poland).
Realizację nowego obiektu skomentował Tomasz Buraś, dyrektor zarządzający DHL Express w Polsce – Nowo uruchomiony obiekt we Wrocławiu jak i inne nowe inwestycje DHL Express w Polsce i na świecie, to odpowiedź na dynamicznie rosnące potrzeby naszych klientów rozwijających swoje biznesy na skalę międzynarodową. Dzięki inwestycji we Wrocławiu i innych lokalizacjach, nasi kurierzy i pracownicy będą mogli zapewnić klientom jeszcze lepszą jakość obsługi oraz usług międzynarodowych, jakimi DHL Express obejmuje 220 krajów i terytoriów na całym świecie.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA