[Wrocław] Hampton by Hilton Wrocław City Center West – modernistyczny obiekt w centrum Wrocławia

[Wrocław] Hampton by Hilton Wrocław City Center West – modernistyczny obiekt w centrum Wrocławia

Kajtman
Kajtman
Quorum E
adresWrocław, Sikorskiego 34
inwestorCavatina Holding S.A.
projektantCavatina Holding S.A.
REKLAMA

W najbliższym czasie ruszą prace na budowie nowego hotelu w stolicy Dolnego Śląska. Hampton by Hilton Wrocław City Center West pierwszych gości przyjmie już w 2015 roku. Inwestor – spółka z grupy kapitałowej West Real Estate – powierzyła opracowanie projektu architektonicznego wrocławskiej Pracowni Projektowej AKCENT. Główny projektant, arch. Andrzej Konieczny opowiada, jakie rozwiązania zostaną zastosowane w budynku hotelowym i na czym polega wyjątkowość Hampton by Hilton Wrocław City Center West.


Geometria powstającego we Wrocławiu budynku hotelowego Hampton by Hilton Wrocław City Center West wypełni działkę przy skrzyżowaniu prowadzącej w kierunku wrocławskiego Rynku ulicy Sikorskiego i Rybackiej. Bryła hotelu stanowić będzie dominantę zamykającą od strony zachodniej obszar wrocławskiego Starego Miasta.


Projektowany obiekt będzie miał 9 kondygnacji, a jego ascetyczna, naśladująca strukturę ornamentu elewacja obłożona zostanie jasną okładziną z naturalnego piaskowca. Użytkownicy budynku, dzięki zastosowanym przeszkleniom, mają zapewnione dobre nasłonecznienie i szerokie perspektywy obejmujące wrocławską starówkę, a nawet lewy brzeg Odry i Ostrów Tumski. 


Jako wyzwanie potraktowano harmonijne wpisanie się w zastany kontekst przestrzenny przy zachowaniu w maksymalnym stopniu terenów zielonych i spełnieniu wysokich wymagań standardu sieci Hilton Worldwide.


Ważnym elementem projektowym było dążenie do zapewnienia użytkownikom komfortowych warunków pobytu w hotelu. Służyć temu ma m.in. nietypowo wysoki parter, przybierający w górnej części formę wewnętrznej galerii zawierającej zespół konferencyjny, bibliotekę oraz przestrzenie wypoczynkowe. Zabieg ten winien kreować specyficzne wrażenie towarzyszące przebywaniu w części recepcyjnej i lobby.  Dla gości dostępna będzie również część gastronomiczna oraz zespół fitness.  Funkcje rekreacyjne pełnić będzie zewnętrzne „zielone” patio, którego jedna ze ścian o wysokości 8 metrów stanowić będzie tzw. „żywą powierzchnię”. Projekt architektoniczny zakłada bowiem pokrycie jej zieloną, pnącą roślinnością.


– „Sieć Hilton ściśle przestrzega standardów projektowania i wykonania obiektów hotelowych. Istnieją wypracowane, standardowe rozwiązania, które powielane są w każdym hotelu na całym świecie. Jest to związane z polityką spółki, która zakłada, że gość powinien się czuć we wnętrzach hotelu, jak u siebie w domu. We wszystkich hotelach stosowane są niemal identyczne elementy wyposażenia i kolorystyka, które pozwalają na wizualne odwzorowanie pokoi oraz przestrzeni hotelowej. Podobnie będzie we Wrocławiu, gdzie konsekwentnie realizowany jest projekt zatwierdzony przez przedstawicieli sieci Hilton” – wyjaśnia Andrzej Konieczny, główny projektant Hampton by Hilton Wrocław City Center West.

Warto podkreślić, że hotel Hampton by Hilton budowany jest w technologii redukującej zużycie energii. „Jednym z podstawowych standardów, który musiał spełniać projekt Hampton by Hilton Wrocław City Center West jest energooszczędność budynku oraz zastosowanie proekologicznych rozwiązań. Przejawia się to w wyposażeniu budynku we wszelkie możliwe instalacje, które nie tylko zagwarantują jak najlepsze funkcjonowanie hotelu, ale także najwyższy komfort gości”. Inwestorem wrocławskiego Hampton by Hilton jest spółka należąca do grupy kapitałowej West Real Estate. Projekt zakłada realizację hotelu zgodnie z przyjętymi przez sieć Hilton standardami architektonicznymi oraz wykończeniowymi. Obiekt hotelowy klasy „A”, który powstaje we Wrocławiu ma być, podobnie jak 18 obecnie działających bądź będących w przygotowaniu inwestycji marki Hilton Worldwide, niezwykle przyjazny dla gości i spełniać wszelkie oczekiwania zarówno biznesmenów, jak i turystów. Podróżni przybywający do stolicy Dolnego Śląska będą się mogli o tym przekonać już w 2015 roku.
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocławska Fontanna Multimedialna została zamknięta. Przejdzie remont
Wrocławska Fontanna Multimedialna w poniedziałek 18 października zostanie zamknięta. W przerwie zimo...
W Karpaczu powstaje luksusowy, pięciogwiazdkowy MGallery Hotel Collection [WIZUALIZACJE]
W Karpaczu, na Dolnym Śląsku powstaje luksusowy, 5-gwiazdkowy MGallery Hotel Collection. Inwestorem...
Warszawa: Sitel Group wynajmuje biura w Marynarska Business Park
Sitel Group, firma specjalizująca się w dziedzinie obsługi klienta, przeniesie swoją warszawską sied...
Nowy najemca w 7R Park Kraków
Elzap, polski producent mebli biurowych, z nowym magazynem na terenie Krakowa. W wynajmie powierzchn...
Ponad 200-metrowy wieżowiec Warsaw UNIT gotowy [FILM + ZDJĘCIA]
Warsaw UNIT oferuje 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wynajęcie przestrz...
WBO 2021. Poznaliśmy 20 zwycięskich projektów
Poznaliśmy wyniki głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. W ramach wydzielony...
Koleją z Tarnowskich Gór i Zawiercia bezpośrednio na lotnisko. Trwają prace na linii 182
Od początku roku trwają prace budowlane związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 182 Tarnowskie G...
Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Sosnowca
W Sosnowcu do 18 października trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybierają...
Za ponad 6 mln zł TBS wybuduje 24 mieszkania na wynajem w Ząbkowicach Śląskich
Na osiedlu Letnim przy ul. Jasnej w Ząbkowicach Śląskich powstanie dwuklatkowy budynek mieszkalny d...
W Warszawie trwa budowa biurowca Central Point [FILM + ZDJĘCIA]
Coraz bliżej zakończenia biurowca Central Point w Warszawie. Wieżowiec osiągnął już swoją docelową w...