Wrocław: Idylla – funkcjonalne mieszkania w rajskiej okolicy

Wrocław: Idylla – funkcjonalne mieszkania w rajskiej okolicy

Dom Development S.A.
REKLAMA
Malownicze nadbrzeże Bystrzycy, liczne trasy rowerowe i bliskość stawów – to tylko kilka z wielu powodów, dla których wrocławianie wybierają życie na Stabłowicach. To właśnie w tej części miasta Dom Development realizuje Idyllę: kameralne osiedle, otwarte na mieszkańców i współgrające z okoliczną zabudową.
Warszawski deweloper wprowadził do sprzedaży w ramach I etapu 83 dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania, w tym także takie typu studio. Znajdą się w dwóch budynkach – dwu- i czteropiętrowym – zlokalizowanych przy ulicy Stabłowickiej 116. Pierwsi mieszkańcy mają się wprowadzić w IV kwartale 2019 roku. Dlaczego warto być jednym z nich?

Daj się ponieść zieleni

Osiedle będzie otoczone z jednej strony kameralną zabudową, a z drugiej terenami zielonymi i stawem – to prawdziwa idylla, nie tylko z nazwy. W odległości kilkuminutowego spaceru znajduje się jeszcze jeden zbiornik wodny. To doskonałe miejsca na rodzinny piknik i odpoczynek w ciepłe, letnie dni. A gdy słońce sprzyja, warto wybrać się na niedalekie, bezpłatne kąpielisko Królewiecka. Kąpiel i opalanie się na plaży to jedynie część atrakcji – znajdują się tam jeszcze specjalne strefy do grillowania, a do tego jest dość miejsca, by pograć w badmintona, frisbee, czy w piłkę.
Mieszkańcy Idylli będą z pewnością często wybierać się także nad brzeg Bystrzycy. Ten malowniczy, naturalny rejon sprzyja o każdej porze roku zarówno wypadom ze znajomymi, jak i robieniu niezapomnianych fotografii. Przede wszystkim to jednak idealna trasa spacerowo-biegowo-rowerowa. Aktywny wypoczynek na łonie natury jest tym, co osoby mieszkające w okolicy mają na wyciągnięcie ręki.
Na tym nie koniec. Trasa wzdłuż nurty Bystrzycy doprowadzi do parku Stabłowickiego – miejsca w sam raz na chwilę wytchnienia. A nieco dalej, przy zbiegu ulic Jeleniogórskiej i Starogajowej, powstanie jeszcze Ekopark. Na obszarze o powierzchni docelowej wynoszącej kilka hektarów powstaną m.in. łąki kwietne i rekreacyjne, ogród edukacyjny, a także plac zabaw.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Zakupy i edukacja w zasięgu spaceru

Stabłowice to nie tylko raj dla miłośników przyrody, ale i osób ceniących sobie dostęp do odpowiedniej infrastruktury w zasięgu spaceru. Zaczynając już od opieki medycznej – w ciągu kilku minut można dojść zarówno do przychodni lekarskiej, jak i apteki. Tuż przy osiedlu można też zrobić zakupy spożywcze, a nawet zjeść dobrą pizzę, czy pójść na obiad do baru. 
Idylla stanowi doskonały kierunek również dla rodzin z dziećmi. Przedszkola znajdują się w najbliższym sąsiedztwie, dzięki czemu rodzice będą mogli odprowadzać swoje dzieci pieszo. Do tego miasto otwarło w pobliżu w 2017 roku  największy we Wrocławiu, nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny.
Deweloper natomiast zadbał, by młodzi mieli co robić, gdy wrócą do domów. Przestrzeń przy osiedlu zostanie starannie zagospodarowana, tak by zachęcać do spędzania na niej czasu choćby na planowanych placach zabaw. Będą one stanowić ponadto miejsca spotkań rodziców, którzy podczas opiekowania się swoimi dziećmi, będą mogli lepiej poznać sąsiadów.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Pociąg, autobus, a nawet tramwaj

Stabłowice zyskują także na rozwoju infrastruktury drogowej. Ze stacji Wrocław Pracze, oddalonej od Idylli ledwie kilkanaście minut pieszo, można dojechać do centrum w ciągu kwadransa. Ponadto można z niej skorzystać i wybrać się na weekendową wycieczkę do Zielonej Góry, bezpośrednimi pociągami w obie strony.
Pobliskie przystanki autobusowe zapewniają natomiast dojazd kilkoma liniami w różne części miasta. Do tego trwają już prace nad koncepcją linii tramwajowej na Maślice. Jej końcowy przystanek będzie zlokalizowany w okolicy skrzyżowania ul. Maślickiej, Królewieckiej i Głównej, przy nasypie kolejowym. Ta inwestycja jednocześnie ograniczy ruch samochodowy na okolicznych okolicach i zapewni możliwość wybrania alternatywnego środka komunikacji.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Ceny warte lokalizacji

Kameralna inwestycja na osiedlu oddalonym od zgiełku centrum – Idylla to raj dla osób chcących zaznać spokoju. Przemyślane układy mieszkań zapewniają możliwość zaaranżowania ich według własnych potrzeb. Inspiracji będzie można szukać podczas wypoczynku na przestronnych loggiach, balkonach i tarasach z ogrodami. To wszystko można mieć już za 211 tys. zł – wybierając jedno z mieszkań o metrażach od 34 do 88 mkw.
fot. Kajtman

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

GDDKiA złożyła wniosek o decyzję środowiskową dla kolejnego odcinka trasy ekspresowej S8 Wrocław-Kłodzko
W poniedziałek, 20 października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła do Re...
Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowie
Obecnie fabryka w Żarowie osiągnęła maksimum swojej wydajności, dlatego Electrolux podjął decyzję o...
W miejsce hotelu Wieniawa miał powstać Sheraton. Na razie powstanie tam izolatorium dla zakażonych koronawirusem
Przy ulicy Gajowickiej, w miejsce 2-gwiazdkowego hotelu Wieniawa, miał powstać 4-gwiazdkowy hotel si...
Warszawa: Biurowiec Plac Unii przejdzie modernizację
Jedna z flagowych inwestycji Invesco Real Estate przejdzie modernizację. Wielofunkcyjny kompleks pow...
W pobliżu Dworca Głównego PKP powstaną nowe ścieżki rowerowe. Rozstrzygnięto przetarg na ich budowę
W najbliższych dniach rozpocznie się budowa nowych ścieżek rowerowych wzdłuż ulicy Małachowskiego na...
Kraków: Zakończyła się budowa nowego obiektu sportowego przy al. Kijowskiej
Nowy basen zlokalizowany jest przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5. Obecnie trwają c...
Państwo sprzeda grunty w Bielanach Wrocławskich za blisko 147 milionów?
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa opublikował 15 października wykaz nieruchomości do sprzedaży. Obe...
Rozstrzygnięto konkurs na projekt parku Henrykowskiego [WIZUALIZACJE]
Miasto rozstrzygnęło konkurs na projekt parku Henrykowskiego, który ma powstać na terenach kolejowyc...
Panattoni kupiło grunt pod Warszawą i rozbuduje park w Jankach
Jedna z największych na świecie firm zajmujących się budową centrów logistycznych i magazynowych Pan...
Pod Poznaniem powstanie "Browar Za Miastem"
Nowy browar będzie w stanie wyprodukować około 30 tys. hektolitrów piwa. Obiekt powstanie w miejscow...