Wrocław: Idylla – funkcjonalne mieszkania w rajskiej okolicyfot. CiotkaStasia

Wrocław: Idylla – funkcjonalne mieszkania w rajskiej okolicy

Dom Development S.A.
REKLAMA
Malownicze nadbrzeże Bystrzycy, liczne trasy rowerowe i bliskość stawów – to tylko kilka z wielu powodów, dla których wrocławianie wybierają życie na Stabłowicach. To właśnie w tej części miasta Dom Development realizuje Idyllę: kameralne osiedle, otwarte na mieszkańców i współgrające z okoliczną zabudową.
Warszawski deweloper wprowadził do sprzedaży w ramach I etapu 83 dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania, w tym także takie typu studio. Znajdą się w dwóch budynkach – dwu- i czteropiętrowym – zlokalizowanych przy ulicy Stabłowickiej 116. Pierwsi mieszkańcy mają się wprowadzić w IV kwartale 2019 roku. Dlaczego warto być jednym z nich?

Daj się ponieść zieleni

Osiedle będzie otoczone z jednej strony kameralną zabudową, a z drugiej terenami zielonymi i stawem – to prawdziwa idylla, nie tylko z nazwy. W odległości kilkuminutowego spaceru znajduje się jeszcze jeden zbiornik wodny. To doskonałe miejsca na rodzinny piknik i odpoczynek w ciepłe, letnie dni. A gdy słońce sprzyja, warto wybrać się na niedalekie, bezpłatne kąpielisko Królewiecka. Kąpiel i opalanie się na plaży to jedynie część atrakcji – znajdują się tam jeszcze specjalne strefy do grillowania, a do tego jest dość miejsca, by pograć w badmintona, frisbee, czy w piłkę.
Mieszkańcy Idylli będą z pewnością często wybierać się także nad brzeg Bystrzycy. Ten malowniczy, naturalny rejon sprzyja o każdej porze roku zarówno wypadom ze znajomymi, jak i robieniu niezapomnianych fotografii. Przede wszystkim to jednak idealna trasa spacerowo-biegowo-rowerowa. Aktywny wypoczynek na łonie natury jest tym, co osoby mieszkające w okolicy mają na wyciągnięcie ręki.
Na tym nie koniec. Trasa wzdłuż nurty Bystrzycy doprowadzi do parku Stabłowickiego – miejsca w sam raz na chwilę wytchnienia. A nieco dalej, przy zbiegu ulic Jeleniogórskiej i Starogajowej, powstanie jeszcze Ekopark. Na obszarze o powierzchni docelowej wynoszącej kilka hektarów powstaną m.in. łąki kwietne i rekreacyjne, ogród edukacyjny, a także plac zabaw.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Zakupy i edukacja w zasięgu spaceru

Stabłowice to nie tylko raj dla miłośników przyrody, ale i osób ceniących sobie dostęp do odpowiedniej infrastruktury w zasięgu spaceru. Zaczynając już od opieki medycznej – w ciągu kilku minut można dojść zarówno do przychodni lekarskiej, jak i apteki. Tuż przy osiedlu można też zrobić zakupy spożywcze, a nawet zjeść dobrą pizzę, czy pójść na obiad do baru. 
Idylla stanowi doskonały kierunek również dla rodzin z dziećmi. Przedszkola znajdują się w najbliższym sąsiedztwie, dzięki czemu rodzice będą mogli odprowadzać swoje dzieci pieszo. Do tego miasto otwarło w pobliżu w 2017 roku  największy we Wrocławiu, nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny.
Deweloper natomiast zadbał, by młodzi mieli co robić, gdy wrócą do domów. Przestrzeń przy osiedlu zostanie starannie zagospodarowana, tak by zachęcać do spędzania na niej czasu choćby na planowanych placach zabaw. Będą one stanowić ponadto miejsca spotkań rodziców, którzy podczas opiekowania się swoimi dziećmi, będą mogli lepiej poznać sąsiadów.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Pociąg, autobus, a nawet tramwaj

Stabłowice zyskują także na rozwoju infrastruktury drogowej. Ze stacji Wrocław Pracze, oddalonej od Idylli ledwie kilkanaście minut pieszo, można dojechać do centrum w ciągu kwadransa. Ponadto można z niej skorzystać i wybrać się na weekendową wycieczkę do Zielonej Góry, bezpośrednimi pociągami w obie strony.
Pobliskie przystanki autobusowe zapewniają natomiast dojazd kilkoma liniami w różne części miasta. Do tego trwają już prace nad koncepcją linii tramwajowej na Maślice. Jej końcowy przystanek będzie zlokalizowany w okolicy skrzyżowania ul. Maślickiej, Królewieckiej i Głównej, przy nasypie kolejowym. Ta inwestycja jednocześnie ograniczy ruch samochodowy na okolicznych okolicach i zapewni możliwość wybrania alternatywnego środka komunikacji.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Ceny warte lokalizacji

Kameralna inwestycja na osiedlu oddalonym od zgiełku centrum – Idylla to raj dla osób chcących zaznać spokoju. Przemyślane układy mieszkań zapewniają możliwość zaaranżowania ich według własnych potrzeb. Inspiracji będzie można szukać podczas wypoczynku na przestronnych loggiach, balkonach i tarasach z ogrodami. To wszystko można mieć już za 211 tys. zł – wybierając jedno z mieszkań o metrażach od 34 do 88 mkw.
fot. Kajtman

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Bouygues Immobilier zrealizuje nową inwestycję mieszkaniową w pobliżu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Polski oddział Bouygues Immobilier przygotowuje ósmą inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu. Tym razem...
W Warszawie trwa budowa kompleksu biurowego Forest [FILM + ZDJĘCIA]
Kompleks biurowy Forest to druga, po wieżowcach Varso Place, największa inwestycja HB Reavis w Polsc...
Powstająca pod Wrocławiem największa na świecie fabryka akumulatorów do aut elektrycznych będzie jeszcze większa
W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem, w gminie Kobierzyce rozbudowywana jest największa fabryka b...
Co się dzieje na budowie trasy S3 pomiędzy Kamienną Górą i Lubawką? [FILM]
Mimo przerwy zimowej realizowana jest budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku. Na odcinku od Ka...
Wieżowiec Skyliner uzyskał pozwolenie na użytkowanie
Jeden z najwyższych biurowców w Warszawie – Skyliner – należący do Grupy Karimpo...
Uniq Logistic stawia na Łódź
Polska firma logistyczna Uniq Logistic dołącza do kolejnego parku MLP Group. Tym razem wybór padł na...
W Krakowie powstaje nowy, duży kompleks biurowy Brain Park [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Echo Investment S.A. wybuduje w stolicy Małopolski nowy, duży kompleks biurowy. Brain Park powstaje...
Panattoni wybuduje nowy park magazynowy pod Poznaniem
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o kolejnej inwestycji w Wiel...
Kamienica Wilcza 19 w Warszawie gotowa
Deweloper RealCo, działający od 2010 roku na polskim rynku nieruchomości, zakończył rewitalizację XI...
Pod Wrocławiem powstanie Frontier Park Wrocław
Frontier Estates, europejski deweloper, planuje znacząco poprawić efektywność magazynowania, sprzeda...