Wrocław: Przedszkole ze żłobkiem na Złotnikach zbuduje prywatny inwestor. Magistrat szykuje grunt do oddaniaźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Przedszkole ze żłobkiem na Złotnikach zbuduje prywatny inwestor. Magistrat szykuje grunt do oddania

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wyłoniona firma pozyska za niewielką opłatę w użytkowanie wieczyste teren, a w zamian zobowiąże się do postawienia i prowadzenia placówki przy ulicy Rajskiej. Podobne rozwiązanie miasto zastosowało już na kilku osiedlach. Planuje ogłosić przetarg jeszcze w tym roku.
Magistrat ogłosił 10 kwietnia plan oddania w użytkowanie wieczyste na 99 lat z przeznaczeniem pod budowę co najmniej ośmiooddziałowego przedszkola publicznego i żłobka gruntu przy ul. Rajskiej. Chodzi o części działek nr 48/5 i 50, o powierzchni 5,3 tys. mkw.
Przetarg planujemy ogłosić w czwartym kwartale tego roku. Procedura jest na początkowym etapie i nie są jeszcze znane cena wywoławcza oraz pozostałe warunki przetargowe – wyjaśnia nam Maja Wysocka z biura prasowego urzędu miasta.
Na razie miasto zleciło podział geodezyjny parceli, tak by wydzielić teren przeznaczony pod drogę.
Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców będziemy wymagali od inwestora, jako uzupełnienie oferty, utworzenie żłobka dla około pięćdziesięciu dzieci. Będzie to samodzielna placówka, niezależna od żłobka numer 15 – tłumaczy Maja Wysocka.
REKLAMA
Wyłoniona firma otrzyma konkretny termin na rozpoczęcie i zakończenie budowy placówki. Zapłaci za użytkowanie wieczyste część kwoty uzyskanej w postępowaniu. Miasto zastosowało podobne rozwiązanie w ubiegłym roku na Gaju, Sołtysowicach, Żernikach oraz Lipie Piotrowskiej.
UM Wrocławia

Ponad 10 milionów na drugie przedszkole

Wcześniej na Złotnikach powstanie przedszkole przy ul. Dębickiej. O ogłoszeniu przetargu na jego budowę i szczegółach zamówienia pisaliśmy w marcu. Zarząd Inwestycji Miejskich opublikował 11 kwietnia listę ofert. Dwie z ośmiu złożonych mieszczą się w budżecie wynoszącym 10 mln 765 tys. zł brutto. Teraz urzędnicy analizują przedstawione propozycje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA