Wrocław: Miasto oszczędza półtora miliona na nowym przedszkolu na Złotnikach. Wybrało wykonawcęźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miasto oszczędza półtora miliona na nowym przedszkolu na Złotnikach. Wybrało wykonawcę

REKLAMA
Inwestycja miała pochłonąć 10,7 miliona złotych, a tymczasem najkorzystniejsza oferta wyniosła 9,1 miliona. Firma Berger Bau Polska skończy projekt i budowę w 2021 roku. Placówka pomieści 200 dzieci.
Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął 24 kwietnia przetarg w trybie "zaprojektuj i zbuduj" na realizację przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Dębickiej we Wrocławiu (o jego ogłoszeniu donosiliśmy w marcu). O wyborze wykonawcy zadecydowały w 60% cena, a po 10% doświadczenie zawodowe projektanta, kierownika budowy, okres gwarancji i rękojmi oraz zatrudnienie osób młodocianych, niepełnosprawnych lub bezrobotnych. Najwyższe z możliwych not w każdej kategorii otrzymała spółka Berger Bau Polska Sp. z o.o. Oczekiwała 9 mln 149 tys. zł brutto, zapewniając siedmioletnią gwarancję. Będzie miała 9 miesięcy od daty zawarcia umowy na przygotowanie projektu i dwa lata od tego samego dnia na zakończenie robót budowlanych wraz z wyposażeniem placówki. Przez kolejne trzy lata zajmie się pielęgnacją zieleni.
ZIM przedstawił listę ofert 11 kwietnia. Wpłynęło ich osiem. Wynosiły od 9 mln 149 do 14 mln 970 tys. zł przy 60-84 miesiącach gwarancji. Miasto zamierzało wydać 10 mln 765 tys. zł. W budżecie zmieściła się, prócz tej złożonej przez Berger Bau Polska, jeszcze jedna propozycja. Przedsiębiorstwo Rem-Bud K. Kowal-Gąska było gotowe podjąć się zadania za 10 mln 557 tys. zł.
UM Wrocławia

Miejsce dla 200 dzieci

Powierzchnia zabudowy ośmiooddziałowego przedszkola wyniesie do 1960 mkw., a użytkowa około 1550 mkw. Będzie wysokie na maksymalnie 7 m i szerokie (od strony ul. Dębickiej) na 70 m. Znajdzie się w nim miejsce dla 200 dzieci.
REKLAMA
Wykonawca wydzieli w parterowym budynku osiem sal dydaktycznych (każda z własnym węzłem sanitarnym i magazynami) oraz sale zajęć terapeutycznych/logopedycznych i ruchowych z funkcją auli. Ponadto będą dostępne pomieszczenia administracyjne i gospodarcze, pełna kuchnia, szatnie oraz toalety. W obiekcie zostaną zastosowane technologie energooszczędne wykorzystujące odnawialne źródła energii (np. instalacje solarne). Będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.
Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie terenu. Zwycięska firma utworzy wewnętrzny układ chodników i dróg (z zatoką dla rodziców dowożących dzieci) i plac zabaw, a także zamontuje elementy małej architektury (ławki, śmietniki, czy karmniki dla ptaków). Ponadto zapewni minimum 20 zadaszonych miejsc dla rowerów i parking samochodowy na 12 pojazdów (jedno na oddział i cztery dla rodziców). Zmieni się również teren zielony poprzez wycinki i nasadzenia.

W planach jeszcze jedna podobna placówka na Złotnikach

Magistrat planuje utworzenie w tej części miasta kolejnego przedszkola, przy ul. Rajskiej. Powstanie dodatkowo ze żłobkiem. Miasto przygotuje grunt, a za realizację inwestycji będzie odpowiedzialna prywatna firma. O szczegółach pisaliśmy w tym miesiącu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA