DODAJ

Wrocław: Miasto przebuduje za prawie półtora miliona drogę na Oporowie

Wrocław
Wrocław: Miasto przebuduje za
Mariusz Bartodziej
2020-01-14 14:22:33
Przetarg udało się rozstrzygnąć za pierwszym razem. Jedna z czterech ofert, złożona przez Przedsiębiorstwo Drogowe Drobud, zmieściła się w budżecie. Do wakacji w rejonie ulicy Hugona Steinhausa pojawią się m.in. nowe nasadzenia, jezdnia i chodnik.

Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął 13 stycznia przetarg na przebudowę ul. Hugona Steinhausa na Oporowie. Zgłosiło się czterech zainteresowanych. Oczekiwali od 1 mln 419 tys. do 1 mln 999 tys. zł brutto. Miasto planowało wydać maksymalnie 1 mln 526 tys. zł. Wybrało najkorzystniejszą, a zarazem najtańszą ofertą. Złożyło ją Przedsiębiorstwo Drogowe Drobud Sp. z o.o. z Wrocławia. Zapewni siedmioletnią gwarancję i rękojmię.

Zwycięzca zbuduje nową jezdnię (o nawierzchni bitumicznej oraz kostki betonowej) i wydzieli wzdłuż niej miejsca postojowe. Utworzy też chodniki i zjazdy z betonowej kostki, żwirową ścieżkę pieszo-rowerową, sieć kanalizacji deszczowej i pobocza. Ponadto zamontuje 13 latarni LED. Zajmie się również przebudową napowietrznej linii energetycznej, a także nasadzeniami (drzew, krzewów, traw ozdobnych) i założeniem trawników. Ma na to pięć miesięcy od dnia podpisania umowy. Następnie przez rok będzie pielęgnował trawnik, a przez trzy lata pozostałą roślinność.

Zmiany też na Jordanowskiej

Podobną inwestycję magistrat zrealizuje także w innej części Oporowa. W grudniu informowaliśmy, że Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wyłonił wykonawcę przebudowy kilkusetmetrowego odcinka ul. Jordanowskiej. Prace pochłoną ponad milion złotych. Pojawią się m.in. pobocza, chodnik i nowa jezdnia.