We Wrocławiu powstaną dwa nowe parki przemysłowe

We Wrocławiu powstaną dwa nowe parki przemysłowe

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Jeden na Oporowie, drugi w Cesarzowicach - w tym roku w rejonie Wrocławia powstaną dwa kompleksy przemysłowe. Łączna powierzchnia najmu przekroczy w nich 80 tys. mkw. Realizacją zajmie się Panattoni, dysponujący już w okolicach stolicy Dolnego Śląska dwoma centrami logistycznymi.

Na Oporowie, w rejonie ulic Kwiatkowskiego i Mokronoskiej powstanie Panattoni Industrial Park. Będzie składał się z trzech hal o łącznej powierzchni 53 tys. m2 (dwie po 20,35 tys. m2 i jedna 12,3 tys. m2). Industrial Park znajdzie się ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z kolei w Cesarzowicach, położonych 1 km od granicy Wrocławia, przy węźle Wrocław Zachód łączącym trasę A8 z drogą krajową 347, planowana jest budowa Panattoni Park Wrocław III. Obejmie on magazyn o powierzchni prawie 26,8 tys. m2.

Rozpoczęcie realizacji obu inwestycji ma ruszyć w bieżącym roku, ale dokładne terminy będą uzależnione od podpisania umów z najemcami.

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni magazynowych. Od początku swojej działalności w 2005 roku, zrealizowali w Polsce i Czechach 36 projektów o łącznej powierzchni około 1,5 miliona metrów kwadratowych.

W okolicach Wrocławia firma ma już dwa centra logistyczne. Panattoni Park I na Bielach Wrocławskich ma w sumie 84 tys. mkw., a Panattoni Park II w Nowej Wsi Wrocławskiej docelowo będzie dysponował ponad 60 tys. mkw. (w tym momencie istnieje tam ponad 40 tys. powierzchni najmu).

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA