Wrocław: Szykują się nowe osiedla przy parku Tarnogajskim. Mogą zająć kilka hektarówźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Szykują się nowe osiedla przy parku Tarnogajskim. Mogą zająć kilka hektarów

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Inwestorzy planują dwie inwestycje mieszkaniowe przy ulicy Międzyleskiej, gdzie mieszczą się rozmaite firmy handlowe i usługowe. Dla jednego z projektów, trzech budynków o wysokości do pięciu pięter, są już znane uwarunkowania środowiskowe. Plan miejscowy jest w opracowaniu.
Magistrat stwierdził 24 lutego brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia planowanego przy ul. Międzyleskiej 6c-e na Tarnogaju (w pobliżu trasy kolejowej). Chodzi o realizację zabudowy mieszkalno-usługowej (wielorodzinnej) z garażem podziemnym. O wydanie decyzji wnioskowała w październiku 2018 roku osoba fizyczna. Konieczne jest jeszcze uzyskanie pozwolenia na budowę.
Inwestycja obejmuje działki nr 4/9, 4/18, 4/22, 4/23, 4/24 oraz 4/25, o łącznej powierzchni 1,9589 ha. Są własnością firm Argo-Film oraz Unigastro. Przedstawiciel pierwszej z nich informuje nas, że nieruchomość jest w trakcie sprzedaży. Pod obecnym adresem (Międzyleska 6e) powinni funkcjonować do końca roku.
Zgodnie z wydaną decyzją środowiskową, inwestor planuje zrealizować osiedle w trzech etapach (łączna pow. zabudowy wyniosłaby około 5 800 tys. mkw.). W każdym inwestor postawiłby budynek wielorodzinny o wysokości do pięciu pięter. Zapewniłby w sumie około 460 miejsc parkingowych (400 w garażach podziemnych i 60 w terenie).
UM Wrocławia

Ponad cztery hektary przy parku do zabudowy

Po sąsiedzku, tuż przy parku Tarnogajskim, także szykuje się nowe osiedle. Prywatny inwestor wnioskuje o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi przy ul. Międzyleskiej 2-4. Sprawa jest w toku. Pow. parceli nr 4/8 wynosi 4,363 ha.
REKLAMA
W 2018 roku o ustalenia środowiskowe dla tej nieruchomości (zespół budynków mieszkalno-usługowych) starała się spółka zależna od Lokum Deweloper S.A. W marcu rok temu prezydent miasta umorzył postępowanie.
 – Nasz bank ziemi nie obejmuje [tej] działki – odpowiada przedstawiciel dewelopera na pytanie, czy są nadal zainteresowani tym terenem.
Obie nieruchomości leżą na terenie, dla którego rada miejska podjęła w czerwcu 2018 roku uchwałę w sprawie sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jest na etapie projektowania po zebraniu wniosków.

Nowe osiedle pracownicze?

Inwestycji mieszkaniowych w tym rejonie będzie jeszcze więcej, m.in. za sprawą Lokum Deweloper realizującego Lokum di Trevi. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że chce zbudować osiedle dla prawie dwóch tysięcy gości hotelowych, uzupełnione o biura i usługi. Zapewni przy tym kilkaset miejsc parkingowych. Grunt przy ul. Klimasa kupił za ponad 14 mln zł brutto.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA