Wrocław: Nowe mieszkania przy parku trampolin. Inwestor wyburzy magazyny?źródło: UM Wrocławia

Wrocław: Nowe mieszkania przy parku trampolin. Inwestor wyburzy magazyny?

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Przy ulicy Nyskiej 59-61 ma powstać budynek wielorodzinny. Jak mówi nam przedstawicielka inwestora, projekt jest jeszcze na wczesnym etapie.
Firma Lech Pol Hotele i Restauracje Sp. z o.o. złożyła 5 marca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Nyskiej 59-61 budynku wielorodzinnego z częścią usługową i garażem podziemnym. Tego samego dnia otrzymała zgodę na przebudowę sieci kablowej średniego napięcia, o co zabiegała od stycznia. Za projekt osiedla odpowiada Artur Iwański z pracowni Mazur Arquitectos&Ingenieros Asociados Sp. z o.o.
Inwestycja ma powstać na działce nr 5/2 o powierzchni niemal 1,2 ha. Pod wspomnianym adresem mieściły się zakłady Aspa i WroFaS. Dziś w poniszczonych obiektach znajdują się m.in. sklepy motoryzacyjny oraz żeglarski i hurtownie.
UM Wrocławia

Będą wyburzenia?

Spółka Lech Pol Hotele i Restauracje wnioskowała już we wrześniu ubiegłego roku o pozwolenie na rozbiórkę dwóch budynków biurowo-usługowo-handlowych o łącznej kubaturze prawie 2,4 tys. metrów sześciennych, jednak 20 grudnia dostała odmowną decyzję. W ten sam dzień złożyła dokument w sprawie uzyskania zgody na budowę budynku jednorodzinnego, ale po uzupełnieniu braków formalnych wycofała się 19 stycznia.
REKLAMA
Jak mówi nam przedstawicielka inwestora, przedsięwzięcie jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie i nie mogą zdradzić szczegółów.
Lech Pol Hotele i Restauracje odpowiada za hotel Aroma Stone w miejscowości Syców. To spółka powiązana z firmą Lech Pol Sp. z o.o., specjalizującą się w produkcji mebli tapicerowanych.

Przybędzie mieszkań na Tarnogaju

Niedaleko planowanego budynku wielorodzinnego już teraz powstają nowe mieszkania. Przy zbiegu al. Armii Krajowej i ul. Nyskiej inwestycję prowadzi Toscom Development Sp. z o.o. O budowie 250 lokali informowaliśmy w styczniu.
mat. inwestora
Zmiany szykują się również przy ul. Gazowej, gdzie pod młotek pójdą miejskie działki. O szczegółach tej sprawy pisaliśmy w lutym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA