Jest apel do Rafała Dutkiewicza o przywrócenie linii D na dawną trasę

Jest apel do Rafała Dutkiewicza o przywrócenie linii D na dawną trasę

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Mieszkańcy Kleciny napisali petycję do prezydenta Wrocławia w sprawie przywrócenia autobusu linii D na dawną trasę. Tłumaczą, że wprowadzona zmiana jest krzywdząca i nieracjonalna.
O protestach mieszkańców Kleciny przeciwko zmianie trasy autobusu linii D informowaliśmy już na początku 2017 roku. Od drugiej połowy stycznia wozy tej linii jeżdżą od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Racławicką, Skarbowców i Sowią do ulicy Krzyckiej.
Protesty i pisma wysyłane do wydziału transportu we wrocławskim magistracie nic jednak nie dały, dlatego mieszkańcy Kleciny wystosowali teraz petycję bezpośrednio do prezydenta Rafała Dutkiewicza w sprawie przywrócenia autobusu linii D na dawną trasę.
REKLAMA
Pod internetową petycją podpisało się 634 osób, a pod wcześniejszymi pismami do wydziału transportu - 2214 osób.

Niestety ani ogromna liczba protestujących, ani pikieta mieszkańców Kleciny na ulicy Wałbrzyskiej nie skłoniły dyrekcji Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego do wstrzymania decyzji, zanim weszła ona w życie – czytamy w petycji.

Jej autorzy podkreślają, że linia D kursuje od około 25 lat między Kleciną a Psim Polem.

– Zmiana trasy w znacznym stopniu pogorszyła komfort życia mieszkańców naszego, powiększającego się stale osiedla, jak również mieszkańców południowej części osiedla Krzyki-Partynice – argumentują autorzy petycji.

Wyliczają, że zmiana została wprowadzone bez skutecznej konsultacji z mieszkańcami osiedla, którego dotyczy, pozbawiła 6-tysięczne osiedle Klecina oraz kilkutysięczny rejon ulicy Krzyckiej i ogromną część mieszkańców Krzyków-Partynic, wygodnego, pośpiesznego dojazdu do centrum i na Psie Pole, pozbawiła też mieszkańców Kleciny, dowożących dzieci do przedszkoli, szkoły i MDK w rejonie ulicy Orlej i Januszowickiej, bezpośredniego dojazdu.

Dodają, że zmiana jest nieracjonalnym posunięciem, gdyż poprawiając nieznacznie ofertę komunikacyjna dla znacznie mniej ludnego rejonu skrzyżowania ulicy Sowiej i Skarbowców, skrzywdziła nieporównywalnie większą grupę pasażerów, zabierając im, istniejący od lat, pośpieszy dojazd do centrum.

W imieniu pokrzywdzonych decyzją dyrekcji Wydziału Transportu mieszkańców Kleciny i południowych Krzyków Partynic, proszę Pana o pomoc i interwencję w sprawie. Liczę na odwrócenie niekorzystnej dla nas zmiany i powrót autobusu linii D na dawną, dobrze służącą mieszkańcom trasę – apeluje do Rafała Dutkiewicz autor petycji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA