Autobus linii D wraca na starą trasę! Protesty mieszkańców podziałałyźródło: Jakub Zazula

Autobus linii D wraca na starą trasę! Protesty mieszkańców podziałały

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Mieszkańcy Kleciny we Wrocławiu od dłuższego czasu apelowali o przywrócenie autobusu linii D na dawną trasę. Ich głosy wreszcie zostały wysłuchane.
protestach mieszkańców Kleciny przeciwko zmianie trasy autobusu linii D informowaliśmy już na początku 2017 roku. Od drugiej połowy stycznia wozy tej linii jeżdżą od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Racławicką, Skarbowców i Sowią do ulicy Krzyckiej.
Protesty i pisma wysyłane do wydziału transportu we wrocławskim magistracie nic jednak nie dały, dlatego w kwietniu mieszkańcy Kleciny wystosowali w kwietniu petycję bezpośrednio do prezydenta Rafała Dutkiewicza w sprawie przywrócenia autobusu linii D na dawną trasę.
REKLAMA
Ich głosy w końcu zostały wysłuchane. 
Na wniosek Rady Osiedla Klecina, Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek i Rady Osiedla Krzyki-Partynice, po okresie próby związanej z wprowadzeniem zmiany trasy linii D, od 2 lipca 2017 roku (niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej D – informuje Małgorzata Krzeszowska z biura prasowego magistratu.

Autobusy linii D zostaną skierowane w obu kierunkach przez ulicę Krzycką i Powstańców Śląskich z pominięciem ulicy Sowiej, Skarbowców, Racławickiej, Gajowickiej i Hallera. 

– Dla wzmocnienia oferty przewozowej na ulicy Skarbowców, w godzinach szczytowych zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii 133 – zapowiadają urzędnicy.

Będą kursować od około godziny 7:00 do około godziny 8:30 na trasie Krzyki - Gaj (pętla) i od około godziny 15:30 do około godziny 17:30 na trasie Auchan - Brochów.

Jak dodają w magistracie, pasażerowie posiadający bilety okresowe zakupione przed dniem 1 lipca 2017 roku na linię D będą mogli dodatkowo podróżować autobusami linii 133  na trasie Wałbrzyska - Powstańców Śląskich/Hallera - Wałbrzyska do końca czasu ważności biletu. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA