Zmiana trasy linii D: miasto odpowiada na protest mieszkańców Kleciny

Zmiana trasy linii D: miasto odpowiada na protest mieszkańców Kleciny

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Mamy odpowiedź magistratu na protest części mieszkańców Kleciny, którzy nie chcą zmiany trasy linii autobusowej D. Urzędnicy tłumaczą, że rada tego osiedla nie wniosła żadnych uwag do proponowanych zmian, co jest jednoznaczne z ich akceptacją.
Jak donosiliśmy wczoraj, od 21 stycznia zmieni się trasa autobusu linii D. Wozy tej linii pojadą od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Racławicką, Skarbowców i Sowią do ulicy Krzyckiej.
Przeciwko zapowiedzianym zmianom protestuje część mieszkańców Kleciny. 
Ta zmiana spowoduje, że podróż autobusem D będzie dłuższa dla wszystkich, którzy chcą jechać do centrum, nie będzie można przesiąść się na pętli Krzyki, utrudni też dojazd dzieciom, które chodzą do przedszkola i szkoły podstawowej przy ul. Januszowickiej lub MDK przy ul. Powstańców Śląskich – tłumaczą.
Zdaniem mieszkańców, oznacza to, że do węzłów przesiadkowych przy ul. Powstańców Sląskich będzie się jechać dłużej i w większym tłoku, a linia D zamiast dojechać do ul. Powstańców Sląskich w okolice pętli Krzyki przy parku możliwie najkrótszą trasą, będzie teraz kluczyć uliczkami osiedlowymi, aby w końcu dotrzeć do zakorkowanej w szczycie alei Hallera.  

Co na to magistrat?
REKLAMA
Zwróciliśmy się do urzędników z pytaniem o powody zmiany trasy tej linii autobusowej.
Jak tłumaczy portalowi InvestMap.pl Małgorzata Szafran z biura prasowego magistratu, wraz z oddaniem do ruchu ciągu drogowego łączącego ulicę Racławicką z Aleją Piastów przez most na rzece Ślęzie, na początku grudnia 2016 roku zaproponowano zmianę obsługi komunikacyjnej osiedla Krzyki-Partynice, czyli zmianę trasy linii autobusowej D, 125 i 126. 
– Przedstawiona propozycja została zaopiniowana pozytywnie przez Radę Osiedla Krzyki-Partynice, która obejmuje największy obszar zmiany trasy linii D, czyli ulicę Krzycką oraz wprowadzoną zmianę, Radę Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, a Rada Osiedla Klecina nie wniosła żadnych uwag, co jest jednoznaczne z zaakceptowaniem zmiany trasy linii autobusowej D – wyjaśnia Małgorzata Szafran.
Urzędnicy podkreślają, że wprowadzenie zmiany trasy linii D w stosunku do obecnej trasy spowoduje wydłużenie czasu przejazdu o 2-3 minuty, zapewniając nadal dojazd do komunikacji tramwajowej w ciągu ulicy Powstańców Śląskich. 
– Natomiast połączenie osiedla Klecina z pętlą tramwajową „Krzyki” będą nadal zapewniały autobusy linii 107 – dodaje Małgorzata Szafran.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA