Od czwartku znów będzie można jeździć ważnym mostem na północy Wrocławia

Od czwartku znów będzie można jeździć ważnym mostem na północy Wrocławia

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Przez dokładnie miesiąc trwała modernizacja mostu Polanowickiego, który łączy Wrocław z Krzyżanowicami. Przeprawa w czwartek znów zostanie oddana do ruchu.

13 grudnia most zostanie otwarty dla ruchu. Powodem całkowitego zamknięcia mostu w listopadzie była konieczność wykonania prac naprawczych w celu utrzymania nośności obiektu do 30 ton.

- Ostatnia ekspertyza techniczna zaleciła wdrożenie na moście Polanowickim ograniczeń tonażowych - z 30 do 10 ton, z uwagi na zużycie pewnych elementów konstrukcji. Dokonanie niezbędnych prac naprawczych pozwoli na dalsze korzystanie z obiektu przez pojazdy, których masa przekracza 10 ton. To m.in. autobusy komunikacji miejskiej - wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Dojazd do Krzyżanowic został wyznaczony przez Psary.

Trasę przejazdu zmieniły również autobusy linii 130, teraz wracają do normalnego rozkładu jazdy.

- W związku z zakończeniem remontu mostu Polanowickiego od dnia 13 grudnia 2012 r. autobus linii 908 powróci na swoją stałą trasę. Natomiast wybrane kursy linii autobusowej 130 będą realizowane do Krzyżanowic, tak jak przed remontem mostu - informują w urzędzie miejskim.

Przypomnijmy, że od 13 listopada firma Tarcopol wykonywała wzmocnienia konstrukcji (zaślepienie otworów w dźwigarach głównych), oraz przyczółków (zabezpieczenie siatką i betonem natryskowym). Koszt robót wyniósł 500 tysięcy złotych.

REKLAMA
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA