[Wrocław] Joanna Mucha: Wrocław nie sprawia problemów przy przygotowaniach do Euro 2012

[Wrocław] Joanna Mucha: Wrocław nie sprawia problemów przy przygotowaniach do Euro 2012

tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Przebywająca we Wrocławiu minister sportu Joanna Mucha bardzo dobrze oceniła stan przygotowań naszego miasta do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej. Ujednolicenia wymagają jeszcze procedury zarządzania kryzysowego w poszczególnych miastach - zdaniem Muchy niezwykle cenne w tej kwestii okażą się doświadczenia stolicy Dolnego Śląska z przeszłości.

Minister sportu pochwaliła Wrocław za stan przygotowań do czerwcowego Euro 2012. Jej zdaniem nie ma się do czego przyczepić.

- Wrocław sprawia najmniej problemów w trakcie przygotowań do Euro 2012. Większość inwestycji zakończono, stadion się już sprawdził w trakcie kilku imprez, ogólna sytuacja jest dobra – podsumowuje Joanna Mucha.

Trochę pracy zostało przy procedurach związanych z zarządzaniem kryzysowym. Trzeba je w poszczególnych miastach ujednolić, by cały system działał sprawie. Wrocław ma służyć w tej dziedzinie za wzór.

- Wasze miasto jest w sprawach związanych z zarządzaniem kryzysowym bardzo doświadczone. Są to doświadczenia zarówno mniej przyjemne (jak powódź), jak i bardziej przyjemne (liczne imprezy masowe organizowane przez miasto). Będziemy z tych doświadczeń więcej czerpać niż Wam ze swojej strony narzucać – tłumaczy Joanna Mucha.

Minister Mucha odwiedziła Stadion Miejski, nowy terminal wrocławskiego lotniska i Centrum Zarządzania Kryzysowego. W pierwotnym programie nie było wizyty na dworcu PKP, decyzja w sprawie odwiedzin na remontowanej stacji zapadła dopiero po apelach dziennikarzy.

Autor: Tomek Matejuk
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA