Na Różance powstanie wielkie osiedle Nowe Miasto Różanka źródło: http://www.miastorozanka.pl/

Na Różance powstanie wielkie osiedle Nowe Miasto Różanka

Wrocław, WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Na wrocławskim osiedlu Różanka, na terenie dawnego Młynu Różanka, kupionego przez czołowego polskiego dewelopera firmę ATAL z Cieszyna planowane jest duże, nowe osiedle. Budowa już trwa, a deweloper właśnie rozpoczął sprzedaż mieszkań na tym osiedlu. Oficjalna nazwa projektu to: Nowe Miasto Różanka.
Inwestycja będzie wieloetapowa. W jej pierwszym etapie, od strony ulicy Obornickiej zostaną wybudowane dwa nowe budynki, w których znajdą się 152 mieszkania. Projektowane lokale mieszkalne będą liczyły od 2 do 4 pokoi oraz od 42,07 do 101,40 mkw. 
W obrębie dwóch projektowanych budynków przewidziano dużą liczbę miejsc parkingowych. Część z nich zostanie usytuowana na parkingu naziemnym, pozostałe na poziomie -1. Dla komfortu osób niepełnosprawnych przewidziano dwa miejsca postojowe na zewnątrz budynków oraz pięć na parkingu podziemnym. Łącznie zaprojektowano 84 miejsca na parkingu zewnętrznym oraz 125 na parkingu zlokalizowanym na poziomie -1. Dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców będą komórki lokatorskie.
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, zaprojektowano ogrodzenie, które otoczy teren całej inwestycji. Osiedle będzie monitowane oraz chronione. W obrębie inwestycji powstaną dwa place zabaw dla dzieci, które zapewnią najmłodszym mieszkańcom wiele atrakcji na świeżym powietrzu tuż pod okiem rodziców lub opiekunów. Dopracowana infrastruktura będzie sprzyjała spacerom i spotkaniom z sąsiadami – alejki, chodniki i ławeczki zaprojektowano w miejscach, które zagwarantują ładny widok i możliwość odpoczynku wśród osiedlowej zieleni. Budynki zostaną otoczone utwardzanymi nawierzchniami i drogami dojazdowymi do parkingów oraz estetycznymi zieleńcami, trawnikami i drzewami. 
Inwestycję zaprojektowano z myślą o mieszkańcach w różnych przedziałach wiekowych, dlatego przewidziano zarówno place zabaw dla dzieci, jak i dostosowanie terenu i budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokie chodniki, niskie krawężniki, solidne balustrady przy schodach i cichobieżne windy będą komfortowymi udogodnieniami dla seniorów.
Projektantem dwóch pierwszych, nowych budynków na osiedlu jest Tadeusz Hardt z wrocławskiej pracowni TH Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ATAL Contruction wchodząca w skład grupy kapitałowej ATAL S.A. Budowa I etapu (dwóch pierwszych budynków) ma się zakończyć do do 31 października 2018 roku.
Wizualizacje:
http://www.miastorozanka.pl/
http://www.miastorozanka.pl/
REKLAMA
http://www.miastorozanka.pl/
http://www.miastorozanka.pl/
http://www.miastorozanka.pl/
http://www.miastorozanka.pl/
http://www.miastorozanka.pl/
http://www.miastorozanka.pl/
http://www.miastorozanka.pl/

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA