[Wrocław] Na Przedmieściu Oławskim stanie hotel. Będą wyburzeniaźródło: UM Wrocławia

[Wrocław] Na Przedmieściu Oławskim stanie hotel. Będą wyburzenia

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Atal S.A., ogólnopolski deweloper, planuje nową inwestycję przy ulicy Krakowskiej 37. Już drugi raz stara się otrzymać zgodę na realizację podobnego przedsięwzięcia.
Deweloper złożył 23 listopada wniosek o pozwolenie na budowę budynku hotelowego wraz z lokalami handlowo-usługowymi w parterze, garażem wielostanowiskowym oraz na rozbiórkę istniejących obiektów przy Krakowskiej 37-45. Dawniej znajdowało się tam Wrocławskie Przedsiębiorstwo Obrotu Surowcami Włókienniczymi i Skórzanymi. Dziś to kompleks biurowo-magazynowy należący do Atal S.A. Znajdują się w nim przestrzenie na wynajem, od 300 do 1100 mkw.
Nowa inwestycja ma powstać na działkach nr 29 i 4/53, o łącznej powierzchni ponad 1,6 ha. Są własnością Skarbu Państwa z wieczystym użytkowaniem.
UM Wrocławia
Za projekt architektoniczny odpowiada Piotr Marciniak z pracowni Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. Dla tego dewelopera zaprojektowali już osiedle Atal Marina Apartamenty w Warszawie. W ramach czteroetapowej inwestycji powstanie docelowo ponad 800 mieszkań.
Materiały inwestora

Druga próba inwestora

Atal S.A. złożył 2 sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę budynku zamieszkania zbiorowego, w którym świadczone będą usługi hotelarskie, z lokalami handlowo-usługowymi i garażem wielostanowiskowym. Łączna kubatura miała wynieść blisko 83 tys. metrów sześciennych.
Inwestor dwukrotnie uzupełniał dokumentację, we wrześniu i w październiku, a 13 listopada otrzymał odmowną decyzję.

Atal zrewitalizuje młyn na Różance

Ogólnopolski deweloper odnowi zabytkowy Młyn Różanka w ramach osiedla Nowe Miasto Różanka zlokalizowanego przy ul. Obornickiej. W dziewięciokondygnacyjnym budynku znajdzie się czterdzieści jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowych mieszkań o powierzchni od 29 do 101 mkw. Na siódmej kondygnacji będą dostępne lokale dwu- i trzypoziomowe. Inwestycja przewiduje utworzenie naziemnego miejsca postojowego i komórki lokatorskiej na każde z mieszkań oraz ogólnodostępnej wózkowni. Atal S.A. zaplanował zakończenie prac budowlanych na III kwartał 2019 roku, a pozwolenie na użytkowanie na ostatni kwartał tego samego roku.
materiały inwestora
materiały inwestora
W tym samym kwartale zostanie ukończony i oddany do użytku drugi etap Nowego Miasta Różanka. W dwóch budynkach znajdzie się 250 mieszkań o metrażach od 41 do 94 mkw. Na każde przypadnie miejsce parkingowe (198 w garażach podziemnym i 52 naziemne).
materiały inwestora
W II kwartale przyszłego roku deweloper skończy budować pierwszy etap inwestycji. W ramach niego również powstaną dwa budynki, w których będą dostępne 152 mieszkania o powierzchni od 42 do 101 mkw. Deweloper utworzy 84 miejsca parkingowe zewnętrzne (w tym dwa dla osób niepełnosprawnych) i 125 podziemnych (sześć dla niepełnosprawnych).
http://www.miastorozanka.pl/
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA