Nowa siedziba WORD będzie gotowa za rok. Pomieści więcej kursantów

Nowa siedziba WORD będzie gotowa za rok. Pomieści więcej kursantów

Wrocław
REKLAMA

Będzie miała ponad 3,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i 12 metrów wysokości, a koszt budowy przekroczy 18 mln złotych. Mowa o nowej siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, która powstaje przy ulicy Ziębickiej. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu przyszłego roku.

Nowa inwestycja to pokłosie wzrastającej liczby kursantów – w obecnej siedzibie zaczyna brakować dla nich miejsca m.in. w poczekalniach, salach dydaktycznych i biurze obsługi klienta.

Po wybudowaniu nowego obiektu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie mógł bez przeszkód prowadzić nie tylko egzaminy, ale i szkolenia dla kandydatów na egzaminatorów i instruktorów, a powiększony plac manewrowy pozwoli na egzaminowanie m.in. kierowców ciągników, autobusów i samochodów ciężarowych. Obecnie jest tylko jedno stanowisko przystosowane do tego typu egzaminów.

Prace ruszyły w czerwcu, prowadzi je przedsiębiorstwo Maxbud, wyłonione w trybie przetargu nieograniczonego. Na powierzchni ponad 1,7 metrów kwadratowych powstanie 12-metrowy budynek. Powierzchnia użytkowa obiektu, przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyniesie dokładnie 3570 mkw. Obok budynku biurowego znajdzie się plac manewrowy i parking, na którym zmieści się 47 samochodów.

- Łączny koszt, czyli budynek plus przyłącza i rozbudowa sieci deszczowej, wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, teletechnicznej oraz budowa placu manewrowego i zagospodarowanie terenu wyniesie około 18,3 mln brutto – wyjaśnia Tomasz Kuźmiński, kierownik działu organizacji i logistyki w WORD.

Nowa siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy Ziębickiej ma być gotowa w sierpniu 2013 roku.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA