Wrocław: Park Wojszycki wreszcie powstanie. Wykonawca wybranyźródło: Materiały inwestora

Wrocław: Park Wojszycki wreszcie powstanie. Wykonawca wybrany

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Urzędnicy musieli odrzucić dwie oferty, ale trzecia również mieściła się w budżecie wynoszącym blisko 2 miliony złotych. To środki pochodzące przede wszystkim z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Park-M Poland stworzy na Wojszycach do przyszłego roku uporządkowany teren rekreacyjny z m.in. ławkami, oświetleniem i placami zabaw. – To duża szansa dla rozwoju naszego osiedla – mówi jeden z mieszkańców.
Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął 16 kwietnia przetarg na utworzenie parku Wojszyckiego w ramach dwóch zwycięskich projektów w WBO (nr 409 w 2017 r. i 91 w 2018 r., po 750 tys. zł) oraz "Rozszerzenia programu na kolejne lata planu". Inwestycja obejmuje prostokątną działkę nr 80/1, o powierzchni 1,09 ha, znajdującą się w rejonie ulic Oboźnej, Wierzyńskiego oraz Zawiszy Czarnego.
UM Wrocławia
Listę uczestników poznaliśmy 19 lutego. Wszyscy trzej uczestnicy zapewnili pięcioletnią gwarancję. Firma Park-M Poland Sp. z o.o. oczekiwała 1 mln 983 tys. zł brutto, Celmar Sp. z o.o. 2 mln 160 tys. zł, a konsorcjum spółek Formica Sp. z o.o., Ekolas Przedsiębiorstwo Usługowe Witold Boratyński oraz O’Canis Sp. z o.o. 1 mln 826 tys. zł. Tylko pierwsza oferta spełniła kryteria formalne. Miasto planowało wydać 1 mln 990 tys. zł, dlatego wybrało na wykonawcę Park-M Poland ze Starego Sącza. Zwycięzca będzie miał czas na przygotowanie projektu do 30 września tego roku, a na wykonanie robót do 29 maja 2020 r. Następnie zajmie się trzyletnią pielęgnacją zieleni.
materiały inwestora

Szansa dla Wojszyc

Do tej pory na terenie naszego osiedla miasto nie przeprowadzało tak znacznej inwestycji tego rodzaju. Dzieci z rodzicami będą mieli wreszcie miejsce rekreacji, a pozostali mieszkańcy – integracji – mówi nam Marcin Ogrodnik żyjący na Wojszycach od czterdziestu lat.
Podkreśla, że w tej części miasta brakuje podobnych miejsc.
 – Wojszyce to sypialnia Wrocławia. Nie ma tu lokali ani skwerów. Utworzenie parku to duża szansa dla naszego osiedla, by coś poszło w lepszym kierunku niż tylko budowa mieszkań – zauważa Marcin Ogrodnik.
REKLAMA
materiały inwestora

Place zabaw, ławki i oświetlenie

ZZM podzielił zamówienie na pięć części. Pierwsza dotyczy prac projektowych w zakresie doboru elementów i sposobu zagospodarowania terenu. Dokumentacja ma powstać na podstawie przygotowanego przez Promart Pracownię Projektową Wioletta Trytko programu funkcjonalno-użytkowego. Zakłada m.in. utworzenie nowych ścieżek żwirowych w miejsce istniejących przedeptów, budowę w północnej części parku (wśród drzew) placów zabaw dla młodszych i starszych dzieci oraz nasadzenia zieleni (brzóz, klonów, czy kasztanowców). Ponadto obejmuje montaż oświetlenia (20 lamp), a także 24 ławek (16 z oparciem i 8 łukowych), 17 śmietników, 5 stojaków rowerowych oraz 3 tablic informacyjnych.
Drugi etap inwestycji tyczy się koniecznej przebudowy linii średniego napięcia, trzeci pozostałych robót budowlanych, a czwarty – nowych nasadzeń. Ostatnia część zamówienia to prace związane z pielęgnacją zieleni.
Materiały inwestora

Decydowali mieszkańcy

O parku Wojszyckim pisaliśmy już w ubiegłym roku. Wówczas miasto przedstawiło raport z konsultacji z mieszkańcami – mieli mieć decydujący głos co do zakresu inwestycji. Przedstawialiśmy wraz z wyjaśnieniami, które uwagi zostały przyjęte, a które odrzucone. O szczegółach pisaliśmy w lipcu.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA