Ruszyła budowa kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia źródło: Jakub Zazula

Ruszyła budowa kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

ZDJĘCIA
REKLAMA
W poniedziałek, 4 października o godzinie 10 na placu budowy południowego odcinka tej wyczekiwanej drogi została symbolicznie wbita pierwsza łopata. Budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia od ulicy Grota-Roweckiego do ronda w Żernikach Wrocławskich ma potrwać przez najbliższych 14 miesięcy.

Inwestor czyli Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przekazała plac budowy generalnemu wykonawcy w ramach inwestycji "Budowa drogi wojewódzkiej od skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego do drogi wojewódzkiej nr 395 (do ronda Żerniki Wrocławskie) i do granicy Wrocławia (ul. Buforowa)". 

– Wykonawca odcinka od ulicy Grota-Roweckiego do ronda w Żernikach Wrocławskich na wysokości wrocławskiego Jagodna wybuduje go w ciągu 14 miesięcy. Wschodnia obwodnica Wrocławia to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych na Dolnym Śląsku – informuje Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka Dolnego Śląska.
Generalny wykonawca tej inwestycji został wybrany już w lipcu 2019 r. Została nim firma Budimex S.A. z Warszawy, która zrealizuje odcinek od ulicy Grota-Roweckiego do ronda w Żernikach Wrocławskich w formule "zaprojektuj i wybuduj". Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie 30 mln 880 tys. zł brutto. Pierwotnie odcinek ten miał zostać wybudowany do 28 listopada 2021 roku. Wiadomo już jednak, że inwestycja ma spore opóźnienie.Odcinek od ul. Grota-Roweckiego do ronda w Żernikach Wrocławskich powstanie w wariancie przejściowym z rezerwą pod trasę południową. Docelowy wariant (dwie jezdnie) ma być zrealizowany na dojazdach do rond. Oprócz budowy 2,5-kilometrowej trasy z ścieżką pieszo-rowerową wykonawca przebuduje jeszcze odcinek ul. Buforowej do granicy Wrocławia (ok. 200 m). Powstaną chodnik i ścieżka rowerowa.

Zdjęcia: Jakub Zazula
REKLAMA

Komentarze (4)

Napisz komentarz
Wro(gość)
Pytanie do panow na zdjeciu i im podobnych: i co dalej? co z odcinkiem przez Wysoka? to juz 20 lat mija? "Gospodarze"....
Łukasz(gość)
Niech skończą budowę północnego odcinka od kilku miesięcy w zasadzie nic się nie dzieje.światla postawione drogi lokalne zryte z asfaltu!
Artur(gość)
Bodowac 2 km drogi na prostym równym terenie 14 miesięcy... I  zamiast doprowadzić tę drogę od razu do autostrady a4 albo aleji karkonoskiej to nadal cały ruch zatrzyma się na jednej z najbardziej zakorkowanych ulic Wrocławia czyli ul. Zwycięska.
Raff(gość)
To jest skandal jak można tak maleńką drogę budować tak długo ona powinna być ze złota i brylantów
REKLAMA