Rozbiorą pozostałości po basenie przy ulicy Ślężnej

Rozbiorą pozostałości po basenie przy ulicy Ślężnej

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Zarząd Inwestycji Miejskich na początku listopada zdecydował o rozbiórce dawnego basenu kąpielowego przy ul. Ślężnej. Od kilku lat w miejsce między ulicą Kuronia a zajezdnią tramwajową ma przenieść się V LO, ale w budżecie miasta brakuje na ten cel środków.
Oferty na wyburzenie budynków można składać do 21 listopada. Zarząd Inwestycji Miejskich ma rozstrzygnąć przetarg do końca miesiąca. Do rozbiórki przeznaczone są oprócz głównego budynku także szatnie, kasy biletowe i stacja uzdatniania wody. A firma, która zajmie się porządkowaniem będzie miała za zadanie także uzupełnić wszystkie brakujące elementy w ogrodzeniu terenu.
Jak tłumaczą miejscy urzędnicy działkę przy basenie trzeba zrównać z ziemią, bo pozostawiony bez dozoru teren może stwarzać zagrożenie dla wchodzących tam osób nieupoważnionych. A obiekt mimo zamurowania drzwi i okien jest systematycznie niszczony i rozkradany przez wandali, którzy szczególnie wieczorami spożywają alkohol w pobliskim parku Władysława Andersa.
REKLAMA
Projekt nowej siedziby V Liceum Ogólnokształcącego, które miało przenieść się z ul. Grochowej na róg Ślężnej i Kuronia pokazano już ponad dwa lata temu. Magistrat chwalił się wtedy, że budynek będzie jako pierwszy miał wielofunkcyjne boisko sportowe na dachu i całkowicie przeszkloną fasadę. W placówce miałoby się kształcić prawie tysiąc uczniów. Z planów wciąż pozostają jednak marzenia, bo na realizację tej inwestycji przed przyszłorocznymi mistrzostwa Europy w piłce nożnej brakuje pieniędzy.
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA