W nocy z piątku na sobotę ruszają remonty 3 głównych ulic. Potrwają... 6 dni

W nocy z piątku na sobotę ruszają remonty 3 głównych ulic. Potrwają... 6 dni

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Miejskim urzędnikom w końcu udało się dopiąć wszelkie szczegóły remontów na trzech ważnych arteriach w mieście. W nocy z piątku na sobotę zacznie się wymiana nawierzchni na fragmentach ulic Ślężnej, Grota-Roweckiego i alei Hallera.

W nocy z piątku na sobotę rozpocznie się remont nawierzchni na ulicach Ślężnej, Grota - Roweckiego i alei Hallera. Wystąpią utrudnienia w ruchu w postaci wyłączenia jednego pasa (Hallera i Ślężna) oraz ruchu wahadłowego na Grota - Roweckiego.

– Jeśli warunki atmosferyczne występujące w godzinach nocnych pozwolą na układania nowej nawierzchni, to kierowcy w dzień nie powinni natknąć się na utrudnienia. Musi być jednak sucho i minimum 5 stopni powyżej zera. Remonty muszą zostać ukończone w listopadzie, bo nie ma możliwości przeniesienia przyznanych na nie środków na przyszły rok – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Wykonawca robót jest Skanska, ich koszt wyniesie 1,3 mln. zł. Drogowcy będą pracować w następujących miejscach:

- na jezdni południowej al. Hallera na odcinku od pętli tramwajowej przy ul. Beniowskiego do Ojca Beyzyma; ruch kołowy odbywać się będzie jednym pasem

- na jezdni wschodniej ul. Ślężnej na odcinku od Kamiennej do Dyrekcyjnej (jezdnia dla kierunku do centrum), ruch kołowy odbywać się będzie jednym pasem

- na jezdni wylotowej Grota - Roweckiego na odcinku od Kurpiów do granic miasta, ruch kołowy odbywać się będzie wahadłowo (sterowany sygnalizacją świetlną).

REKLAMA


Co dokładnie zostanie zrobione?

1. al.Hallera na odcinku od pętli tramwajowej do ul.Ojca Beyzyma: - powierzchnia przewidziana do remontu - 1477,56 m2 - zakres prac drogowych: frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej na głębokość 10cm na całej powierzchni przewidzianej do remontu, regulacja wysokościowa włazu (1 szt.) i zaworu (1 szt.), ułożenie siatki szklano - węglowej, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej.

2. ul.Ślężna, jezdnia wschodnia, na odcinku od ul.Kamiennej do ul.Dyrekcyjnej: - powierzchnia przewidziana do remontu - 4005,00m2 - zakres prac drogowych: frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej na głębokość 10cm na całej powierzchni przewidzianej do remontu, regulacja wysokościowa włazu (14 szt.) i zaworów (14 szt.), ułożenie siatki szklano - węglowej, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej.

3. ul.Grota-Roweckiego na odcinku od granicy miasta w kierunku ul.Kurpiów, strona lewa: - powierzchnia przewidziana do remontu - 660 m2. - zakres prac drogowych: frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej na głębokość 10cm na całej powierzchni przewidzianej do remontu, ułożenie siatki szklano - węglowej, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej.

Kiedy zaczną i kiedy skończą? – Prace bitumiczne, czyli układanie nowej nawierzchni są planowane od nocy z 16 na 17 listopada do czwartku 22 listopada. Bardzo przepraszamy za zakłócanie ciszy nocnej. Jednak tryb prowadzenia robót w nocy i weekendy bardzo odpowiada mieszkańcom, do tej pory wykonaliśmy w ten sposób remonty na kilkudziesięciu ulicach – zaznacza Ewa Mazur.

Jeżeli tylko pogoda pozwoli będą wykonywane w godzinach nocnych, jeżeli noce okażą się zbyt zimne musimy być przygotowani na obecność ekip układających nawierzchnię również w ciągu dnia (w okresie od 18 do 22 listopada). W przeciwnym wypadku, jak mówią urzędnicy, nie uda się zrealizować w tym roku zaplanowanych remontów.

Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA