Zaczyna się remont Pilczyckiej i Kochanowskiego - będą utrudnienia

Zaczyna się remont Pilczyckiej i Kochanowskiego - będą utrudnienia

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Od piątku rusza remont nawierzchni dwóch ważnych dróg w mieście. Kierowcy poruszający się ulicami Pilczycką i Kochanowskiego muszą liczyć się z utrudnieniami w tych rejonach miasta. Roboty zakończą się jeszcze przed Euro.
Wykonawca, firma Skanska, rozpoczyna realizację zadań: wymiana nawierzchni w ul. Kochanowskiego - pas ruchu w stronę miasta na odcinku od Mostów Jagiellońskich do ul. Wojciecha z Brudzewa oraz poprawa nawierzchni ul. Pilczyckiej - wybrane odcinki. Niestety ulica Pilczycka nie zyska gładkiego nowego asfaltu na całej długości. Drogowcy zajmą się wymianą jedynie tych najbardziej zniszczonych w czasie budowy torowiska wzdłuż jezdni odcinków.
- Zakres prac obejmuje wymianę zniszczonych warstw nawierzchni oraz regulację krawężników i wpustów. Roboty powodujące największe utrudnienia w ruchu będą prowadzone w nocy w godzinach 22-6 i w dni wolne - zaznacza Marek Szempliński, ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która z ramienia miasta będzie nadzorowała remonty.
REKLAMA


W porze największych utrudnień na ulicy Kochanowskiego będzie wyłączona całkowicie z ruchu jezdnia zachodnia (do centrum), wtedy ruch w obu kierunkach zorganizowany zostanie na jezdni wschodniej.

Natomiast na ul. Pilczyckiej trzeba liczyć się z wprowadzanym na pewnych odcinkach ruchem wahadłowym – roboty będą prowadzone na jednej połowie jezdni.

– Uwaga, w obu przypadkach przewężenia mogą w mniejszym stopniu ograniczać ruch także w innym czasie. W pewnych okresach ruch będzie odbywał się po sfrezowanej nawierzchni. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia osób uprawnionych do kierowania ruchem – dodaje Marek Szempliński.

Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA