Ponad 2,6 mln zł za szybkie remonty odcinków Kochanowskiego i Pilczyckiej

Ponad 2,6 mln zł za szybkie remonty odcinków Kochanowskiego i Pilczyckiej

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Spółka Wrocławskie Inwestycje, nadzorująca przebudowy i remonty najważniejszych ulic w mieście otworzyła właśnie oferty w przetargu na remont nawierzchni fragmentów ulic Pilczyckiej i Kochanowskiego. Oba mają być przeprowadzone jeszcze wiosną, zanim zaczną się czerwcowe mistrzostwa Europy w piłce nożnej.
Do postępowania przetargowego zgłosiło się 6 firm. Wykonawcy składali swoje propozycje realizacji prac podzielone na dwa zadania. Najtaniej wyremontować część nawierzchni ulic Kochanowskiego i Pilczyckiej chce Skanska. Za remont pierwszej z nich (chodzi o pas ruchu w stronę centrum miasta na odcinku od mostów Jagiellońskich do ul. Wojciecha z Brudzewa) zaproponowała kwotę 1 mln 606 tys. zł. Natomiast wykonanie nowej nawierzchni na najbardziej zniszczonych fragmentach ulicy Pilczyckiej szacuje na 1 mln 34 tys. złotych.
W obu przypadkach są to najtańsze propozycje ofertowe.
Oto zestawienie wszystkich propozycji wykonawców:
1. Pol-Dróg Dolny Śląsk - 2 444 471,87 zł za remont Kochanowskiego, nie złożono oferty na Pilczycką.
2. Eurovia Polska - 2 112 851,82 zł i 1 214 073,50 zł.
3. Skanska - 1 607 385,67 zł i 1 033 838,35 zł.
REKLAMA
4. Berger Bau Polska - 2 102 718,35 zł i 1 122 467,27 zł.
5. Heilit+ Woerner - 2 083 930,26 zł i 1 229 998,76 zł.
Wymiana nawierzchni na ulicy Pilczyckiej to dobra wiadomość dla kierowców poruszających się w rejonie Pilczyc i Kozanowa. Jezdnia od kilku lat była w fatalnym stanie, a ostatnio została tez rozjeżdżona przez ciężki sprzęt, budujący nowe torowisko wzdłuż drogi. Ale ulica niestety nie będzie poszerzona na całej długości do dwóch pasów w każdą stronę. Taką operację urzędnicy przełożyli na przyszłe lata. Nierówna jezdnia ulicy Kochanowskiego również prosi się o remont od wielu lat.
Prace związane z wymianą nawierzchni na Pilczyckiej i Kochanowskiego mają być prowadzone nocą i w weekendy, tak by możliwie jak najmniej utrudniać kierowcom poruszanie się w tych rejonach miasta. W tygodniu ulice mogą być jednak nieco zwężone, bo drogowcy będą wymieniać krawężniki i regulować wysokość studzienek i wpustów deszczowych. Powinny się zakończyć w maju.
Najpewniej w wakacji rozpocznie się kolejny remont. Do wymiany przewidziana jest już pozapadana, poniemiecka kostka brukowa na ul. Kamieńskiego, na odcinku od Starościńskiej do granicy miasta w stronę Krzyżanowic.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA