Wrocław: W miejsce domu na Zaciszu ma stanąć willa miejskaźródło: UM Wrocławia

Wrocław: W miejsce domu na Zaciszu ma stanąć willa miejska

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper Megateam Promotion przygotowuje inwestycję w pobliżu ogródków działkowych i kąpieliska Morskie Oko. Konieczne będą wyburzenia.
Megateam Promotion Sp. z o.o. (odpowiada za Kowalską 81 i Bliskie Kowale) złożył 24 lutego wniosek o pozwolenie na budowę przy alei Jana Kochanowskiego 83 na Zaciszu willi miejskiej po rozbiórce domu jednorodzinnego. Pod wskazanym adresem mieści się biuro firmy Delphinus Sport Promotion (powiązanej osobowo z deweloperem). Inwestycja obejmuje działkę nr 40 o powierzchni 1 211 mkw. Za projekt odpowiada wrocławska pracownia Exterior Karol Marszałek. Megateam Promotion nie udziela odpowiedzi na pytania o szczegóły przedsięwzięcia.
UM Wrocławia

Zabytek wciąż do kupienia

REKLAMA
Miasto sprzedaje nieruchomości w tej części miasta. W styczniu rozstrzygnęło przetarg na zbycie działki przy zbiegu ulicy Bandtkiego i al. Kochanowskiego. Choć cena wywoławcza wynosiła 500 tys. zł netto, to zwycięzca musiał zaoferować ponad milion.
Za to w maju 2018 roku magistrat sprzedał zabytkowy budynek przy ul. Śniadeckich, za niespełna 2,5 mln zł. Deweloper nie zdołał uzyskać pozwolenia na budowę, dlatego postanowił go sprzedać. W lutym informowaliśmy, że nieruchomość wciąż jest na sprzedaż – za kilkaset tysięcy złotych więcej niż kwota uzyskana podczas miejskiego przetargu.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA