Wrocław: Wakacje – sezon na urlop i zakup mieszkaniafot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: Wakacje – sezon na urlop i zakup mieszkania

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
W okresie letnim głowy zaprzątają nam przede wszystkim urlopy. Osoby rozglądające się za mieszkaniem nie powinny jednak odkładać poszukiwań na później. Przy odpowiedniej organizacji mogą wprowadzić się do wykończonego lokum tuż po powrocie z wczasów. Takie rozwiązanie oferuje m.in. Archicom. 
Planując urlop, należy pamiętać o wielu sprawach. Nie inaczej jest w przypadku wyboru i zakupu mieszkania. Warto więc wykorzystać okres letni, gdy w pracy często możemy złapać nieco więcej oddechu, by rozejrzeć się za nowym lokum. W końcu wakacje to świetny czas na zakupy zarówno w centrach handlowych, jak i u deweloperów.
Przechodząc kilka kroków, można trafić na naprawdę świetnie okazje – nie tylko pod względem ceny, ale i możliwości szybkiego wprowadzenia się. Mieszkania na sprzedaż na atrakcyjnych warunkach są dostępne choćby w ofercie Archicomu. Do wyboru są m.in. mieszkania gotowe do odbioru na osiedlach Księżno, Róży Wiatrów oraz Olimpia Port.
fot. Mariusz Bartodziej
materiały inwestora

Mieszkanie gotowe do odbioru – postaw na komfort

Dlaczego warto postawić na gotowe mieszkanie? Przede wszystkim masz pewność, że wprowadzisz się wtedy, kiedy zechcesz. Nie musisz zawracać sobie głowy wyczekiwaniem daty przeprowadzki.
Ponadto masz okazję rozejrzeć się po terenie osiedla i na własne oczy przekonać się, jak projekt architektoniczny został wprowadzony w życie. Sprawdzić, gdzie będzie bawić się twoje dziecko, na której ławce będziesz mógł odpocząć w ciepły dzień, czy w jaki sposób jest zabezpieczone osiedle.
Wreszcie najważniejsze – zamiast studiować plan lokalu, możesz do niego zajrzeć i doświadczyć, co w praktyce oznacza sprawdzony układ mieszkania. Jeżeli przy wyborze kierowałeś się m.in. widokiem z okien, takie rozwiązanie daje ci szansę sprawdzenia go, a także intensywności naturalnego doświetlenia pomieszczeń.
Jeżeli wiesz już, że mieszkanie gotowe do odbioru to coś, czego szukasz, a urlop zaplanowałeś z odpowiednim wyprzedzeniem i przed wyjazdem zostało ci trochę czasu, warto od razu wziąć się do pracy. O czym musisz pamiętać, by po wczasach to mieszkanie czekało na ciebie, a nie ty na nie?
fot. Mariusz Bartodziej
materiały inwestora

Zacznij od riserczu

Pierwszy krok, jaki musisz zrobić, to risercz. Nastaw się na to, że jest najbardziej czasochłonny – w końcu przemyślana decyzja daje satysfakcję na lata. W stolicy Dolnego Śląska znajdziesz oferty dziesiątek inwestorów, a ty musisz zdecydować się na takiego, który zapewni ci gwarancję zadowolenia. Ale nawet jeśli już wybierzesz sprawdzonego wrocławskiego dewelopera jak Archicom, któremu zaufali tysiące wrocławian, to nie koniec. Jego oferta jest bardzo szeroka, znajduje się w niej aż dziesięć inwestycji. Mieszkania gotowe do obioru są dostępne przede wszystkim na trzech z nich – Olimpii Port, Róży Wiatrów oraz osiedlu Księżno.
Na początek pomyśl o lokalizacji. Musisz odpowiednio szybko móc dotrzeć do pracy samochodem bądź komunikacją miejską, a jeżeli masz dzieci – w pobliżu powinny znajdować się żłobek, przedszkole, czy szkoła. O to mogą być spokojni mieszkańcy wszystkich wspomnianych osiedli. Tak samo jak o to, jakie możliwości spędzenia wolnego czasu oferuje im okolica – w końcu to osiedla do życia, nie tylko mieszkania. I tak Olimpia Port przyciąga m.in. bliskością Kanału Żeglugowego z bazą kajakową, z Księżna blisko do parku Wschodniego i na spływ Oławą, a osoby, które wybrały Róży Wiatrów, naprzemiennie mogą odwiedzać parki Południowy i Grabiszyński, gdzie czekają na nich różne atrakcje.
REKLAMA
fot. Mariusz Bartodziej
materiały inwestora
Weź pod uwagę także kilka innych kwestii. Udogodnienia takie jak komórki lokatorskie, rowerownia, czy windy mogą okazać się niezbędne do komfortowego życia. Dzięki mieszkaniu na parterze możesz zyskać dostęp do prywatnego ogródka, ale to z wyższych kondygnacji rozciąga się piękniejszy widok na panoramę Wrocławia. Zastanów się też, z której strony chciałbyś mieć okna sypialni, tak by hałas nie zakłócał twojego spokoju.
Księżno, Róży Wiatrów i Olimpię Port wyróżnia to, że masz dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej i jednocześnie możesz cieszyć się życiem z dala od zgiełku i hałasu, w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych. Dlatego też wrocławianie tak często stawiają na mieszkania na Krzykach – to w tej dzielnicy mieszczą się dwa pierwsze osiedla.
fot. Mariusz Bartodziej
materiały inwestora

Mieszkanie na każdą kieszeń

Gdy rozważyłeś już powyższe kwestie, czas przejść do ceny. Niektórzy niesłusznie nawet nie próbują rozglądać się za mieszkaniami z rynku pierwotnego, obawiając się wysokich kwot. Tymczasem to lokale z rynku wtórnego są niejednokrotnie droższe z uwagi m.in. na urządzenie.
Ponadto jak każdy towar, tak i mieszkanie możesz kupić w promocji. Wybierając te na Olimpii Port, możesz aktualnie oszczędzić nawet prawie 34 tys. zł, a zdarzają się nawet jeszcze korzystniejsze okazje. Łatwo policzyć, na zakup jakiego niezbędnego sprzętu pozwoli ci zaoszczędzona kwota.
Jeżeli natomiast wymarzone mieszkanie przekracza twoje możliwości finansowe – nie rezygnuj. Negocjuj. Doświadczeni deweloperzy jak Archicom są w stanie obniżyć cenę katalogową, jeżeli będzie to możliwe. Jednak to ty musisz rozpocząć negocjacje cenowe. Wiele zależy więc od twojego zaangażowania i zdecydowania.
fot. Mariusz Bartodziej
materiały inwestora

Zaplanuj wykończenie i ciesz się z wyboru

Wybrałeś mieszkanie, wynegocjowałeś cenę i już prawie możesz rozpocząć urlop ze spokojną głową. Wystarczy, że złożysz rezerwację i skorzystasz z opcji wykończenia pod klucz. W takim przypadku musisz z odpowiednim wyprzedzeniem zamówić ekipę robotniczą, która zajmie się pod twoją nieobecność tym, czym ty nie będziesz musiał się już przejmować.
Dzięki temu po powrocie z wakacji wrócisz do wyremontowanego mieszkania. Do załatwienia zostanie ci to, co najprzyjemniejsze, czyli wyposażenie według własnych potrzeb i upodobań. Jeszcze tylko wymarzone łóżko, wygodne fotele oraz ozdoby nadające twoim czterem ścianom charakteru i już możesz cieszyć się z wyboru wspólnie z rodziną na tarasie wyczekiwanego mieszkania.
REKLAMA