Wille we Wrocławiu są tanie, małe i jest ich niewiele

Wille we Wrocławiu są tanie, małe i jest ich niewiele

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

We Wrocławiu luksusowe rezydencje są tańsze niż w innych dużych miastach - przeciętnie za ekskluzywną wille trzeba zapłacić około 3,5 mln złotych. To mniej niż w Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy Trójmieście. Ale rezydencje w stolicy Dolnego Śląska są najmniejsze i jest bardzo mało.

Wrocław ma tylko 19 luksusowych rezydencji – tak wynika z badania Lion’s House przeprowadzonego wspólnie z Home Broker. Mniej, bo 17, znajdziemy tylko w Poznaniu. W innych polskich metropoliach willi dla osób z grubym portfelem jest więcej.

Liderem jest oczywiście Warszawa (tam naliczono aż 54 rezydencje), 30 willi udało się znaleźć w Krakowie, a 20 w Trójmieście.

Co prawda wille we Wrocławiu są najtańsze (kosztują średnio 3,5 mln zł), ale mają też najmniejszy metraż – przeciętna wielkość wrocławskiej rezydencji to 441 mkw.

Najdrożej jest w Warszawie – tam willa kosztuje średnio 8,3 mln złotych. Tylko minimalnie taniej jest w Trójmieście (8,1 mln zł). W pozostałych miastach rezydencje kupimy za zdecydowanie mniej pieniędzy – w Krakowie to wydatek rzędu 4,8 mln zł, a w Poznaniu – 4,5 mln zł.

Co ciekawe, w tej ostatniej metropolii, mimo nie najwyższych cen, wille są zdecydowanie największe – ich średnia powierzchnia to 822 mkw. W Warszawie przeciętna rezydencja mierzy 675 mkw., w Trójmieście - 659 mkw., a w Krakowie - 502 mkw.

We Wrocławiu (i w Poznaniu) deweloperzy nie prowadzą działalności w tym segmencie rynku. Oznacza to, że jeśli ktoś chciałby więc kupić gotową rezydencję, musi zwrócić swe kroki na rynek wtórny.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA