Zabytkowy budynek przy Włodkowica sprzedany. Będzie tam hotel?

Zabytkowy budynek przy Włodkowica sprzedany. Będzie tam hotel?

Wrocław
REKLAMA
Urzędnikom wreszcie udało się znaleźć kupca na wpisany do rejestru zabytków budynek przy ulicy Pawła Włodkowica 15-17. Może tam powstać m.in. hotel.
Budynek już kilkukrotnie wystawiano na sprzedaż – do tej pory cena wywoławcza za każdym razem wynosiła 3,8 mln złotych. Teraz urzędnicy nieco obniżyli swoje oczekiwania, bo potencjalny kupiec musiał wyłożyć co najmniej 3 mln 420 tys. złotych.
Obniżka ceny poskutkowała, bo wpłynęła jedna oferta. Magistrat właśnie ją przyjął. 
Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM. Cena to 3 mln 460 tys. złotych – mówi w rozmowie z portalem InvestMap.pl Katarzyna Sarka z biura prasowego magistratu.
Łączna powierzchnia budynku to 1672 metrów kwadratowych, a całej działki – 2716 metrów kwadratowych.

Przedmiotem sprzedaży były 33 lokale, niewyodrębnione jako samodzielne nieruchomości, wraz z udziałem w częściach wspólnych budynku i prawie własności gruntu oraz niezabudowana działka.

W budynku odrębną własność wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej stanowią lokale o powierzchni 121,85 mkw. i 45,24 mkw., mieszczące się na parterze, będące własnością Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Mikołaja we Wrocławiu – tłumaczą urzędnicy.

Miejsce pod hotel

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, w budynku przy ulicy Włodkowica mogą powstać obiekty kongresowe i konferencyjne, hotele, mieszkania towarzyszące, gastronomia, obiekty upowszechniania kultury i obiekty sakralne czy handel detaliczny małopowierzchniowy.
REKLAMA
To trudny teren, dla konesera. Liczymy, że powstanie tam hotel butikowy – tłumaczył w 2014 roku Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.
Miasto ma do sprzedania jeszcze jedną kamienicę przy ulicy Włodkowica. Chodzi o budynek pod numerem 23 – przetarg nie został jednak jeszcze ogłoszony, nie znamy też wyceny nieruchomości.

Kim jest inwestor?

CASTELLUM to wrocławska spółka, założona przez inżynierów, konserwatorów zabytków i menedżerów.
W ciągu kilku lat staliśmy się jedną z wiodących firm konserwatorskich w kraju. W naszym dorobku znajdują się kompleksowe konserwacje najważniejszych zabytków w Polsce, w tym wpisane na Listę Pomników Historii i Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – czytamy na stronie internetowej firmy.

CASTELLUM zajmuje się też budową nowych budynków i działalnością deweloperską na rynku mieszkaniowym i usługowym.

Spółka ma na swoim koncie m.in. remont kamieniczek przy ulicy Łaciarskiej czy budowę obiektu Śródmieście Odnowa przy ulicy Prądzyńskiego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA