Wrocław: Żernicka 196 – DR Developer ruszył z budową kilkudziesięciu mieszkań źródło: materiały inwestora

Wrocław: Żernicka 196 – DR Developer ruszył z budową kilkudziesięciu mieszkań

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Prace przy ulicach Objazdowej i Żernickiej zakończą się w przyszłym roku. W dwóch budynkach znajdą się 63 mieszkania z oknami na całej wysokości ściany. Wrocławski deweloper kupił nieruchomość dwa lata temu, za prawie dwa miliony złotych.
DR Developer Sp. z o.o. otrzymał 21 stycznia (po blisko czterech miesiącach) pozwolenie na budowę przy ul. Objazdowej 6/Żernickiej 196 dwóch budynków wielorodzinnych o łącznej kubaturze 19,2 tys. metrów sześciennych. Działkę nr 102, o powierzchni 4266 mkw., wylicytował w listopadzie 2017 roku. Cena wywoławcza wynosiła 1,5 mln zł. Był jednym z dwóch chętnych. Zaoferował 1,8 mln zł.
UM Wrocławia
Realizację obu obiektów na Żernikach rozpoczął 1 marca. Planuje skończyć prace do 30 kwietnia 2020 roku. Wprowadził już inwestycję do sprzedaży. Ceny wynoszą od 250 905 do 552 330 zł (6317-7125 zł/mkw.). Za projekt odpowiada pracownia WPA – Wilisowski Pracownia Architektoniczna.

Zamknięte osiedle z mieszkaniami z dużymi oknami

Na Żernicką 196 złożą się dwa dwupiętrowe budynki. W pierwszym, przy ul. Objazdowej 6, znajdzie się 39 mieszkań, po 13 na każdej kondygnacji. 12 z nich to lokale trzy-, a pozostałe dwupokojowe z wydzieloną garderobą. W drugim obiekcie, przy ul. Żernickiej 196, będą dostępne 24 mieszkania, po 8 na kondygnację – 12 dwu- oraz po 6 trzy- i czteropokojowych. Metraże wynoszą od 37 do 85 mkw.
materiały inwestora
Pod każdym z budynków powstanie garaż podziemny. W pierwszym deweloper wydzieli 28 miejsc, a w drugim 20 (koszt jednego to 20 tys. zł). Zrealizuje ponadto 20 stanowisk na zewnątrz (10 tys. zł za każde). Do udogodnień należą jeszcze windy w obu obiektach, a we wszystkich mieszkaniach – okna od podłogi po sufit, a do tego balkony, loggie, tarasy lub ogródki.
Osiedle będzie zamknięte, z kontrolą dostępu. DR Developer zaplanował monitoring przestrzeni wspólnej w budynkach i wokół nich, a także wygrodzonego placu zabaw z podglądem z mieszkania. – Dzięki temu rodzice będą mogli mieć na oku swoje pociechy, bez konieczności wychodzenia z domu – tłumaczy inwestor.
Więcej wizualizacji w galerii.
REKLAMA

Osiedle domów i centrum motoryzacyjne

Na Żernikach trwają prace również w innych lokalizacjach. Grupa CTE realizuje w rejonie ul. Rezedowej i Basi Wołodyjowskiej Rodzinne Żerniki. Odda do użytku 40 domów w zabudowie bliźniaczej. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.
Materiały inwestora
W tym samym miesiącu donosiliśmy o planach Wrobudu Sp. z o.o., dealera Kii i dewelopera. Zamiera stworzyć przy ul. Szczecińskiej, w sąsiedztwie autostradowej obwodnicy Wrocławia, centrum motoryzacyjne. Na razie buduje obiekt, w którym znajdą się m.in. salony dwóch marek grupy PSA: Citroena i DS.
Materiały inwestora

Będzie przedszkole i park

Mieszkańcy doczekają się też innego rodzaju inwestycji. Przy ul. Rezedowej powstanie dziesięciooddziałowe przedszkole publiczne. Operatorem będzie prywatny inwestor. O oddaniu przez magistrat gruntu w użytkowanie wieczyste na 99 lat donosiliśmy w lipcu ubiegłego roku.
Natomiast w rejonie ulic Kardamonowej, Przybyły oraz Rumiankowej miasto zrealizuje w ramach środków z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego Żernicki Park Sportu i Rekreacji. W marcu informowaliśmy o unieważnieniu pierwszego przetargu, ponieważ najkorzystniejsza oferta przekroczyła budżet o kilkaset tysięcy złotych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA