Wrocławska firma z kosmiczną serią – wyśle dwa ładunki w kosmos w przeciągu 6 tygodniScanway

Wrocławska firma z kosmiczną serią – wyśle dwa ładunki w kosmos w przeciągu 6 tygodni

Orzech
Orzech

Na początku stycznia ich satelitę wyśle na orbitę Elon Musk, a w ubiegłym miesiącu jeden z produktów wysłali w kosmos na pokładzie szwedzkiej rakiety kosmicznej. Wrocławska spółka Scanway może pochwalić się nie tylko ogromnym tempem rozwoju produktów satelitarnych, ale także zamówieniami z polskiej armii i niemieckiej agencji kosmicznej.

Jak ważna jest obserwacja zmian naszej planety przekonać się może każdy, kto korzysta z map satelitarnych i dostrzega jak szybko stają się one nieaktualne. Ogromne tempo zmian naszej planety, jak również wpływu człowieka na środowisko i rozbudowę miast, można najlepiej zobaczyć z orbity.

Doskonale wie o tym wrocławska spółka Scanway S.A., która od lat oferuje teleskopy i kamery, które z kosmosu mogą obserwować naszą planetę z dużą rozdzielczością. Spółka wysyłała już instrumenty z Europejską Agencją Kosmiczną, realizowała prace R&D z największymi podmiotami sektora kosmicznego, a także pomagała studentom z Politechniki Wrocławskiej z aparaturą do odwiertów w asteroidach. W ciągu ostatniego roku firma wprowadziła na rynek sześć produktów kosmicznych i przygotowuje się do swojej satelitarnej misji demonstracyjnej.

REKLAMA