Wrocławski kompleks Base Camp przy ulicy Sienkiewicza już działabasecampstudent.com

Wrocławski kompleks Base Camp przy ulicy Sienkiewicza już działa

Orzech
Orzech
REKLAMA

Działa już oficjalnie BaseCamp przy ul. Sienkiewicza we Wrocławiu. Kompleks z 775 pokojami, w tym 569 przeznaczonymi na dom studencki oraz 206 apartamentami wynajmowanymi w modelu short-stay, jest aktualnie największym prywatnym domem studenckim w stolicy Dolnego Śląska. To flagowy obiekt sieci BaseCamp w naszym kraju.

Obiekt mieści się w zabytkowej, zrewitalizowanej Starej Piekarni z 1866 r. rozbudowanej o nową część. Projekt powstał w pracowni Grupa 5 Architekci z Warszawy. Projektanci musieli w nim uwzględnić starą, ceglaną tkankę – pozostałości po dawnej piekarni. Przed i tuż po wojnie w olbrzymim ceglanym kompleksie mieściła się jedna z największych w Europie piekarni Breslauer Consum Verein.

We wrocławskim kompleksie BaceCamp znajdują się przestrzenie coworkingowe, eventowe, własne butikowe kino, playroom, strefa rozrywki oraz samoobsługowa pralnia Pay Per Wash.

Koszt miesięczny wynajęcia apartamentu z aneksem kuchennym oraz prywatną łazienką to 1950-2700 zł, w zależności od wielkości pokoju. Pokoje są przeznaczone dla jednej bądź maksymalnie dwóch osób, przy czym w każdym pokoju jest pojedyncze łóżko typu king size.

– BaseCamp we Wrocławiu to nasz flagowy projekt w Polsce. To też nasza pierwsza hybryda: 569 pokoi przeznaczonych będzie na prywatny dom studencki w modelu PBSA, a 206 pokoi apartamentów będziemy wynajmować w modelu short-stay – informuje Tomasz Korzeniewski, dyrektor operacyjny Base Camp na Polskę.

REKLAMA

BaseCamp posiada w Polsce jeszcze dwa obiekty w Łodzi oraz jeden w Katowicach. Planowane są kolejne w Warszawie i innych największych miastach.

basecampstudent.com
basecampstudent.com
basecampstudent.com

W maju tego roku portfolio BaseCamp zostało kupione za 939 mln euro przez firmę Xior Student Housing. W efekcie połączenia dwóch europejskich liderów rynku, powstała największa w Europie kontynentalnej platforma mieszkań dla studentów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA