Wrocławskie lotnisko idzie na rekord. W sezonie letnim pojawią się nowe połączeniaMateriały prasowe

Wrocławskie lotnisko idzie na rekord. W sezonie letnim pojawią się nowe połączenia

REKLAMA

Ponad 1800 operacji lotniczych i ponad 195 tys. podróżnych obsłużyło w lutym wrocławskie lotnisko. Port Lotniczy Wrocław kontynuuje dobrą passę ze stycznia i wszystko wskazuje na to, że rok zakończy rekordową liczbą pasażerów. Od najbliższego weekendu wchodzi w życie również nowy rozkład lotów. Oferta wrocławskiego lotniska zostanie wzbogacona o typowo wakacyjne kierunki, przede wszystkim na południe Europy. W nowym rozkładzie znajdzie się 90 połączeń, z czego 56 to loty obsługiwane przez tzw. tanie linie.

W sezonie letnim 2023 nowością będą loty do włoskiego Brindisi. Od 28 marca połączenie to będzie realizowane przez linie Ryanair we wtorki i soboty. Do urokliwego włoskiego miasta nad Adriatykiem dolecimy w nieco ponad 2 godziny. Drugą wakacyjną nowością jest połączenie do bułgarskiej Sofii realizowane w poniedziałki oraz piątki również przez Ryanair.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

W nowym, letnim rozkładzie pojawią się loty do takich miejscowości, jak m.in. Zadar, Split, Dubrownik, Podgorica, Ateny, Kreta, Korfu, Rodos, Barcelona-Girona, Majorka, Tirana, Burgas, Piza czy Bari. Od 26 marca pasażerowie będą mogli ponownie podróżować do Brukseli oraz na lotnisko Olsztyn-Mazury. W rozkładzie pozostaje też obecne już w zimowym rozkładzie połączenie z portugalskim Porto.

Łącznie w letnim rozkładzie lotów włoskich kierunków będzie aż 10, hiszpańskich5, greckich – 4, chorwackich 3 i cypryjskich 2.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Luty na wrocławskim lotnisku

Loty na słoneczne Południe, a także city breaki w największych miastach Europy – te kierunki były najczęściej wybierane przez pasażerów z Wrocławia w minionym miesiącu. W lutym tego roku z oferty lotniska skorzystało o ponad 62 proc. więcej pasażerów niż w analogicznym miesiącu rok temu. W porównaniu z poprzednim rokiem o ponad 25 procent wyższa była także liczba operacji lotniczych.

– W lutym zaobserwowaliśmy, że pasażerowie decydowali się równie chętnie na beach breaki w południowych częściach Europy, co na city breaki w dużych miastach. Wynika to przede wszystkim z okresu ferii zimowych, który sprzyja wypoczynkowi i podróżowaniu w każdej formie. Dzięki korzystnemu harmonogramowi lotów w połowie lutego pasażerowie mogli wybrać się zarówno na tydzień lub dwa klasycznych ferii zimowych, jak i na atrakcyjny przedłużony weekend w jednym z wielu miast europejskich dostępnych bezpośrednio z Wrocławia – zauważa Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

City i beach breaki na topie

Krajem południowej Europy, który zdecydowanie cieszy się największą popularnością wśród pasażerów z Wrocławia, są Włochy. W lutym słoneczną Italię wybrało blisko 22 tys. podróżnych, a ponad 90 proc. wypełnienia zanotowano na trasach do Rzymu, Mediolanu, Neapolu i Palermo. Samoloty wypełnione w ponad 96 proc. wylatywały również do Porto (nowość w zimowym rozkładzie lotów), w 95 proc. do Barcelony i w 93 proc. do Paryża. Wzmożony ruch widoczny był również na typowo beach breakowych kierunkach takich jak Larnaka, Pafos, Malta czy hiszpańskie Alicante i Malaga. Samoloty wypełnione w ponad 90 proc. latały także do Oslo.

REKLAMA

– Lutowe trendy w podróżowaniu to kontynuacja styczniowych wyborów pasażerów. Widzimy wyraźnie, że podróżni są spragnieni słońca i po blisko trzech latach obostrzeń sanitarnych chętnie decydują się zimą na częste, kilkudniowe urlopy z bezpośrednim wylotem z Wrocławia – podkreśla Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Prawie 30 proc. wszystkich pasażerów w lutym stanowili ci, którzy wybrali się do Wielkiej Brytanii. Najwięcej pasażerów podróżowało do Londynu (prawie 30 tys.), East Midlands (ponad 4 tys.), Birmingham (ponad 3 tys.) i Edynburga (blisko 3 tys.).

W lutym największy odsetek ruchu, podobnie jak w styczniu, stanowił międzynarodowy ruch sieciowy – 71,5 proc. (ponad 139 tys. podróżnych), następnie międzynarodowy ruch sieciowy – 11,3 proc. (ponad 22 tys.), sieciowy krajowy (20 tys. podróżnych) i ruch czarterowy – blisko 4,3 proc. (ponad 8 tys. pasażerów).

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Nowy rozkład

Marzec to ostatni miesiąc, w którym podróżni mogą skorzystać z zimowego rozkładu lotów. W ostatni weekend marca w życie wejdzie niezwykle atrakcyjny letni rozkład lotów z ulubionymi południowymi kierunkami i rozkładowymi nowościami takimi jak Brindisi czy Sofia.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia nr 106 oraz nocna nr 206, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia nr 129. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA