Zaawansowane prace na budowie nowego stadionu w Opolu Konsorcjum 90 Architekci i GMT

Zaawansowane prace na budowie nowego stadionu w Opolu

FILM+WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Stadion Opolski powstaje na północno-zachodnich obrzeżach miasta, przy ulicy Technologicznej, za centrum handlowym Karolinka. W międzynarodowym konkursie na koncepcję areny zwyciężyło warszawsko-śląskie konsorcjum 90 Architekci i GMT, pokonując 10 innych zgłoszeń.

Definiującym elementem stadionu jest biała, przepuszczająca światło membrana odchylająca się i witająca widzów, odsłaniając część zaplecza. Dzięki wyginającej się w łuk membranie bryła jest lekka, przyciąga wzrok i sprawia wrażenie unoszonej przez wiatr. Wybrane rozwiązanie umożliwi łatwą i efektowną nocną iluminację stadionu. Nowy opolski stadion umożliwi rozgrywanie meczów przy udziale maksymalnie 11 600 widzów, z pełnym zadaszeniem trybun oraz oświetleniem odpowiednim dla transmisji HD.

Inwestorem jest Zakład Komunalny w Opolu, spółka należąca do miasta. Generalnym wykonawcą Stadionu Opolskiego jest firma Mirbud S.A.

Prace realizowane są zgodnie z założonym planem

Robotnicy pracujący przy budowie nowego stadionu w Opolu wykonują obecnie prace wewnątrz klubowego budynku. Generalny wykonawca prowadzi je wewnątrz klubowego budynku, m.in. stawiane są ścianki działowe, kładzione instalacje, montowana wentylacja. Na zewnątrz z kolei cały czas montowana jest stalowa konstrukcja, na którą naciągnięta zostanie specjalna membrana, która będzie elewacją stadionu.

Największa sportowa inwestycja w Opolu będzie gotowa w drugiej połowie 2024 roku. Stadion Opolski to inwestycja nie tylko miejska, ale i regionalna, ten obiekt będzie służyć wszystkim mieszkańcom regionu.

Pod trzema trybunami mieścić się będą pomieszczenia dla piłkarzy, biura, pomieszczenia techniczne, punkty gastronomiczne i toalety. Pierwsze piętro obiektu służyć będzie pod część komercyjną z lożami VIP oraz salami konferencyjnymi.

REKLAMA

WIZUALIZACJE (FILM):

Konsorcjum 90 Architekci i GMT
Konsorcjum 90 Architekci i GMT
Konsorcjum 90 Architekci i GMT
Konsorcjum 90 Architekci i GMT
Konsorcjum 90 Architekci i GMT

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA