Apartamentowiec Dune – za miesiąc uroczyste otwarcie. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Apartamentowiec Dune – za miesiąc uroczyste otwarcie. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.

zachodniopomorskie
REKLAMA

Budowa apartamentowca Dune dobiega końca. Eleganckie apartamenty niebawem otworzą się dla mieszkańców. Budynek jest już praktycznie gotowy, pozostały tylko ostatnie prace wykończeniowe. Otwarcie Dune zaplanowano na początek czerwca br.

 

Apartamentowiec Dune powstał w Mielnie, przy samej plaży. Od fal Bałtyku dzieli go dosłownie kilka kroków. Budynek od strony plaży i promenady będzie otwarty dla turystów. Powstaną tu kawiarnia i restauracja, wraz z rozległym tarasem dostępnym dla wszystkich. Część rekreacyjna z dwoma basenami zewnętrznymi, która powstaje na tarasie Dune, dostępna będzie już tylko dla mieszkańców. Taras Dune połączony jest kładkami z promenadą nadmorską, z której schodzi się wprost na plażę. Dune to nie tylko apartamentowiec – inwestycja wakacyjna, jakich nad morzem powstaje teraz wiele. Jego budowa to początek prawdziwej przemiany jaką przechodzi Wybrzeże, a szczególnie Mielno. Dzięki działaniom inwestora, Firmus Group, miejscowość z typowo wakacyjnej przeistacza się w całoroczny kurort.

 

Otwarcie Dune już w czerwcu

REKLAMA

Inwestor, Firmus Group, zapowiada, że otwarcie apartamentowca odbędzie się jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu letniego nad morzem. – Ostatni miesiąc budowy jest najbardziej pracowity, to okres wzmożonej aktywności. Przystępujemy teraz do odbiorów technicznych, aby nasi klienci mogli zamieszkać w swoich apartamentach jeszcze przed wakacjami. Przygotowania do otwarcia idą pełną parą – mówi Cezary Kulesza, kierownik sprzedaży i marketingu w Firmus Group.


Realizacja tej inwestycji zajęła już 104 tygodnie. W tym czasie z działki o powierzchni 7.000 m kw. wywieziono ok. 22.500 metrów sześciennych gruntu, Na budowie stanęły dwa żurawie, dotychczas najwyższe jakie kiedykolwiek stały w Mielnie – 50 i 40 metrowy. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku, w częściach wspólnych gotowe są już podłogi, pomalowano ściany, pozostały najdrobniejsze kosmetyczne prace. Wszystkie apartamenty w Dune zostały wykończone pod klucz. Na zewnątrz prowadzone są prace związane z zagospodarowaniem terenu. Aranżowany jest taras rekreacyjny z dwoma podświetlanymi basenami. Nasadzenia z typowo nadmorskich roślin łączą teren apartamentowca z otaczającymi go wydmami i sosnami. Inwestycję wartą 52 mln zł realizuje Budimex S.A., a finansowanie zapewnia Getin Noble Bank S.A.


Prestiżowe apartamenty i penthouse’y

Dune jest projektem wyjątkowym nie tylko ze względu na topową lokalizację tuż przy plaży, ale także ze względu na standard wykończenia. Apartamentowiec to 109 apartamentów o powierzchniach od ok. 30 do 110 m kw. i sześć penthouse’ów o pow. od 93 do 180 m kw. Właściciele penthouse’ów będą mieli możliwość dowolnej aranżacji tarasów na dachu, może to być ogród lub prywatna strefa relaksu. Jeden z lokali jest obecnie projektowany przez znanego polskiego projektanta mody – Macieja Zienia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA