[zachodniopomorskie] Wielkie otwarcie apartamentowca Dune

[zachodniopomorskie] Wielkie otwarcie apartamentowca Dune

REKLAMA

Nad Morzem Bałtyckim, w Mielnie, przy samej promenadzie nadmorskiej, powstał prestiżowy apartamentowiec Dune. Uroczystość otwarcia tej eleganckiej inwestycji odbyła się 8 czerwca br. Był to wieczór pełen wrażeń, podczas którego wystąpiły gwiazdy estrady – Kasia Cerekwicka i Marcin Spenner.

 

Wieczór inauguracyjny na tarasie widokowym Dune był pełen wrażeń i emocji. Podczas uroczystości na scenie pojawiła się Kasia Cerekwicka, pochodząca z Koszalina, co ma znaczenie symboliczne dla inwestora, a także wokalista Marcin Spenner. Udział w evencie wziął także Maciej Zień, który projektuje penthouse w Dune. Swoją obecnością zaszczycili dewelopera także licznie przybyli goście, klienci, a także firmy partnerskie, uczestniczące w realizacji Dune.

 

Powstanie apartamentowca Dune zainspirowane było wizją Mielna jako eleganckiego kurortu. Stein Christian Knutsen, prezes Firmus Group, rozpoczął realizację swoich dalekosiężnych planów już ponad 13 lat temu, a Firmus Group sukcesywnie przez lata zmienia Mielno i okolice w całoroczny kurort, a także wspiera lokalnych przedsiębiorców. Dune jest jednym z najważniejszych projektów dewelopera. Budowa apartamentowca, który otwiera się na plażę, trwała 107 tygodni i pochłonęła 52 mln zł, a w planach jest kontynuacja tego projektu. Apartamentowiec Dune ma siedem kondygnacji, jego powierzchnia całkowita wynosi 10.500 m kw. Na czterech piętrach znajduje się 109 apartamentów, a na najwyższym piętrze powstało 6 penthouse’ów. Przygotowana została także hala garażowa na 115 samochodów. Taras widokowy Dune jest miejscem ogólnodostępnym, z którego jest bezpośrednie wejście do całorocznej restauracji i zejście na promenadę. Natomiast część tarasu z basenami jest oddzielona i należy do strefy prywatnej dla mieszkańców apartamentowca.

 

Najważniejsza idealna lokalizacja

Dune zlokalizowany jest tuż przy promenadzie nadmorskiej i plaży. Otaczające go wydmy i sosnowe lasy potęgują wrażenie oazy spokoju. Z większości okien Dune rozpościera się widok na fale Bałtyku, jego jasna fasada i dużo przeszkleń wpisują się w nadmorski klimat. W przyszłości tuż obok staną kolejne dwa budynki nawiązujące do Dune, dzięki którym Mielno przejdzie całkowitą metamorfozę. – Budujemy na lata, nasze plany sięgają minimum 20 lat do przodu i chcemy, aby nasza działalność zmieniała ten region, a mieszkańcy Mielna, Koszalina i okolic byli dumni, że mieszkają w tak szybko rozwijającym się i atrakcyjnym, zarówno dla turystów jak i przedsiębiorców, regionie – mówi Sten Christian Knutsen, prezes Firmus Group. – Dzisiejszy dzień jest ukoronowaniem pierwszego etapu, Dune to nasza duma – dodał.

 

Eleganckie penthouse’y od Zienia

Spośród sześciu penthousów dostępnych na najwyższym, piątym piętrze Dune, projektant wybrał ten z widokiem na morze od strony północnej i zachodniej oraz z widokiem na korony drzew niewielkiego lasu sosnowego, od strony południowej. – Wybrałem akurat ten penthouse, gdyż z miejsca zachwyciła i zainspirowała mnie jego przestronność i niesamowity widok na morze i las. Chcę stworzyć w tym miejscu stylowe zacisze, z ciepłą, rodzinną atmosferą – przyznał projektant Maciej Zień. Powierzchnia penthousu to 180 m kw., co daje dużą swobodę aranżacji. Również jego lokalizacja, tuż przy plaży jest inspirująca dla artysty. Wnętrza zaprojektowane przez Macieja Zienia będą nawiązywać do stylistyki marynistycznej. Nie pierwszy raz morze bałtyckie będzie inspiracją moich projektów. Kilka lat temu pokazałem kolekcję "Słowiańska Wenus", której motywami przewodnimi była nie tylko klasyczna bogini piękna i słowiańska uroda, ale również morska flora, słona piana i naturalne barwy morskiego wybrzeża. To bardzo wdzięczny temat dla artysty, można go interpretować na wiele sposobów. W apartamencie będą wyczuwalne wyraźne wpływy marynistyczne, ale w bardzo minimalistycznym i eleganckim wydaniu. To nadal będzie mieszkanie zgodne z filozofią Zień Home. Apartamentowiec Dune jest absolutnie magicznym, wyjątkowym miejscem – powiedział projektant Maciej Zień.

 

Apartamentowiec Dune – perła Koszalina

Apartamenty w Dune są w pełni urządzone, deweloper oddaje inwestycję w wykończeniu pod klucz. Dzięki temu mieszkańcy mogą od razu mieszkać i wypoczywać. W kuchni pojawiły się niezbędne sprzęty AGD, urządzone są łazienki, w pokojach położono wysokiej jakości podłogi. Urządzone zostały także części wspólne i elegancka recepcja. Do dyspozycji mieszkańców Dune są także dwa baseny zewnętrze z podświetlanym dnem i podgrzewaną wodą.

 

Generalnym wykonawcą Dune była firma Budimex S.A., projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni Mellon Architekci, a jeden penthouse położony na najwyższym piętrze zaprojektował znany nie tylko w Polsce projektant mody Maciej Zień.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W centrum Wrocławia trwa budowa biurowca Brama Oławska [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Piotra Skargi we Wrocławiu budowany jest nowy biurowiec Brama Oła...
Warszawa: Nowi najemcy 195-metrowego wieżowca Skyliner
Blisko 5 tys. mkw. powierzchni zajmą łącznie nowi najemcy Skylinera – DXC Technology i Luxoft. Obie...
Kraków: Dobiega końca budowa ostatniego etapu kompleksu biurowego High5ive [FILM + ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski, przy ulicy Pawiej w pobliżu Dworca Głównego PKP i Galerii Krakow...
Międzynarodowy koncern GlobalLogic otwiera biuro w Gdańsku
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Gdańsku. To GlobalLogic, amerykańska firma...
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Krakowie
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT stawia na stolicę Małopolski. DataArt, firma zajmująca się...
Przy ulicy Rembielińskiego w Łodzi powstaje budynek wielorodzinny Park Poniatowskiego I [WIZUALIZACJE]
Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA realizuje w Łodzi inwestycję mieszkaniową pn. P...
Wzrost aktywności na rynku biurowym w Warszawie
Skutkiem wybuchu pandemii COVID-19 było przejście większości firm na pracę zdalną i ograniczenie zap...
Warszawa Zachodnia – w grudniu wsiądziemy do pociągów z nowego peronu [ZDJĘCIA]
Konstrukcje zadaszenia z panelami fotowoltaicznymi kilkanaście metrów nad peronami, szerokie podziem...
Accolade inwestuje w Jeleniej Górze. Będą nowe miejsca pracy
Grupa Accolade zdecydowała się na nową inwestycję na Dolnym Śląsku. Tym razem postawiła na Jelenią G...
Jest zgoda na budowę Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
W samym centrum stolicy Dolnego Śląska, między placem Uniwersyteckim, ulicą Fredry i Szewską wybudow...