Wkrótce 300 miejsc dla dzieci w nowym przecławskim przedszkoluźródło: Materiały inwestora

Wkrótce 300 miejsc dla dzieci w nowym przecławskim przedszkolu

zachodniopomorskie
REKLAMA
Na tę placówkę czeka cała gmina. Będzie kolorowo, przytulnie i co najważniejsze – bezpiecznie. W Przecławiu pod Szczecinem powstanie nowe publiczne przedszkole. Nowoczesne sale, kuchnia, gdzie serwowane będą zdrowe posiłki i oczywiście plac zabaw. Najmłodsi mieszkańcy gminy Kołbaskowo i ich rodzice czekają na nowe miejsce. Inwestycję na zlecenie gminy Kołbaskowo zrealizuje Skanska.
Wyczekiwana inwestycjaMieszkańcy gminy długo czekali na tę inwestycję. Jesteśmy gminą rozwojową, przybywa nam mieszkańców, zwłaszcza młodych z małymi dziećmi. Dotychczasowa ilość miejsc, które zapewniliśmy w naszych placówkach była niewystarczająca, stąd decyzja o rozpoczęciu inwestycji – mówi Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo. 
Budujemy z korzyścią dla lokalnej społeczności – mówi Tomasz Sobina, menadżer projektu, Skanska. – W Kołbaskowie mieszkańców przybywa i na nowe przedszkole czekają wszyscy. Pamiętamy przede wszystkim jednak o tym, że tworzymy miejsce dla dzieci. Będzie to zatem budynek zabezpieczony profesjonalnymi systemami, odpowiednio ogrodzony i oświetlony. Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom gminy Kołbaskowo to dla nas priorytet – dodaje Tomasz Sobina. 
Zakres inwestycjiNowy budynek przedszkola z oddziałami żłobkowymi stanie obok zespołu szkół w Przecławiu. W placówce znajdzie się 250 miejsc przedszkolnych oraz 50 miejsc żłobkowych.
Przedszkole będzie wyposażone w nowoczesny sprzęt, a w części żłobkowej znajdą się sale do leżakownia. W części podziemnej funkcjonować będzie kuchnia, z której posiłki transportowane będą windą. Na zewnątrz powstanie plac zabaw – mówi z dumą Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo. 
REKLAMA
Wybudujemy przedszkole z oddziałami żłobkowymi oraz budynek kotłowni gazowej – mówi Tomasz Sobina. – Zadbamy o zagospodarowanie terenu i niezbędną infrastrukturę techniczną, w tym rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej. Na zewnątrz powstaną miejsca postojowe i oczywiście plac zabaw. Teren ogrodzimy i odpowiednio oświetlimy – zapewnia Tomasz Sobina.
Budynek przyjazny i bezpiecznyPlacówka będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Parter przedszkola dostępny będzie z poziomu terenu. Drzwi wejściowe do budynku, na klatki schodowe, do szatni oraz sal dziecięcych będą miały odpowiednią szerokość (minimum 90 cm). Ponadto, na parterze znajdzie się toaleta dla osób niepełnosprawnych, a wszystkie trzy poziomy kondygnacji połączy winda. W celu ochrony budynku zainstalowany zostanie system sygnalizacji pożaru.
Umowa na realizację inwestycji podpisana została 9 grudnia. Nabór do placówki planowany jest od maja 2017 r. Przedszkole z oddziałem żłobkowym ma zacząć funkcjonować od 1 września 2017 roku.
Autorem projektu jest pracownia projektowa Portal-PP Sp. z o.o. Sp. komandytowa ze Szczecina.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA