Alior Bank otworzy biuro w budynku Palio Office Park A w GdańskuMateriały prasowe

Alior Bank otworzy biuro w budynku Palio Office Park A w Gdańsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Budynek Palio Office Park A zyska nowego najemcę. Alior Bank, w ramach zmiany lokalizacji dla swoich zespołów pracujących w trójmiejskim biurze firmy, zajmie w biurowcu ponad 5 600 mkw. powierzchni. Właścicielem całego kompleksu powstającego na Młodym Mieście, na dawnych terenach Stoczni Gdańskiej, jest Cavatina Holding, jeden z największych w Polsce deweloperów biurowych. W ramach podpisanej umowy najmu Cavatina zajmie się także projektowaniem i przygotowaniem przestrzeni dostosowanej do kultury i specyfiki pracy najemcy.

Palio Office Park to jeden z kluczowych projektów zmieniających oblicze Młodego Miasta w Gdańsku. Tereny Stoczni Gdańskiej ze swoją historią i industrialną spuścizną zmieniają się w dzielnicę przyszłości, zachowując przy tym swój unikatowy charakter. Nawiązujący do portowych tradycji, nowoczesny kompleks Palio Office Park zapewni swoim najemcom nie tylko przestrzeń biurową klasy A. Będzie to miejsce bogate w punkty usługowe i rekreacyjne, dzięki którym gdańszczanie odzyskają postoczniowe tereny do swojego użytku.

fot. mariusz.marcinkowski, Palio Office Park budynek A i B
fot. mariusz.marcinkowski, Palio Office Park budynek A i B

Inwestycja przyciąga firmy zafascynowane tym miejscem, ceniące sobie komfort i nowoczesne rozwiązania technologiczne wspierające zarządzanie obiektem oraz optymalizujące zużycie zasobów takich jak energia czy woda.

Alior Bank, jeden z najprężniej rosnących polskich banków, posiada centrale w Warszawie, w Krakowie i Gdańsku. Alior Bank tworzy dla swoich pracowników dynamiczne środowisko pracy stawiając na swobodną kulturę organizacyjną i bezpośrednią komunikację. Budynek Palio Office Park A daje duże możliwości aranżacyjne, przyciąga wysokiej klasy architekturą i unikatową lokalizacją w sercu Stoczni Gdańskiej. Pracownicy banku zajmą wkrótce przestrzenie na piętrach 3-5 tego biurowca. Najemcę w procesie wyboru lokalizacji wspierała firma Cushman & Wakefield.

– Proces wyboru docelowej lokalizacji Alior Banku w Gdańsku był tematem złożonym i długim. Prace związane z poszukiwaniem nowego miejsca dla naszych pracowników rozpoczęliśmy jeszcze przed pandemią, która mocno zmieniała podejście do biura jako miejsca pracy i wpłynęła na oczekiwania Banku w szerokim aspekcie. Zawsze jednak zależało nam na tym, aby nowe biuro dla naszej kadry zlokalizowane było w centrum Gdańska, miejscu doskonale skomunikowanym, gdzie pracownik będzie mógł skorzystać z różnych form transportu. Elementem mocno wpływającym na wybór projektu Palio była także kwestia ESG. Chcemy jako Bank promować m.in. tematy związane z ekologią i bezpośrednio wpływać na ochronę środowiska. Z naszego punktu widzenia oferta Cavatina Holding odpowiada na wszystkie potrzeby Banku, poczynając od finansów, a kończąc na bardzo ważnych aspektach pozafinansowych – mówi Kamila Skibińska, Dyrektor Departamentu Logistyki, Alior Bank.

fot. mariusz.marcinkowski, Palio Office Park budynek A i B
fot. mariusz.marcinkowski, Palio Office Park budynek A i B

Palio A jest pierwszym, oddanym do użytku w 2021 r., budynkiem kompleksu należącego do Cavatina Holding. Oferuje ponad 16 000 mkw. powierzchni GLA, która rozmieszczona jest na 8 kondygnacjach naziemnych. Dla zmotoryzowanych przewidziano w nim ponad 270 miejsc parkingowych, natomiast dla miłośników dwóch kółek – miejsca postojowe dla rowerów oraz rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów, w tym szatnie i prysznice. Obiekt wyróżnia bryła doskonale wpisująca się w tkankę miasta nawiązując do historii miejsca, przede wszystkim do przemysłu stoczniowego.

Palio Office Park A uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Budynek wysoko oceniono między innymi za zrównoważoną gospodarkę wody i energii, materiały, z których został wykonany, a także za bardzo dobre przygotowanie w zakresie Health and Wellbeing. Ponadto Palio A, jak i cały ukończony portfel inwestycji Cavatiny otrzymał WELL Health-Safety Rating, a to oznacza, że spełniają one najwyższe standardy bezpieczeństwa i tworzą dobre środowisko do pracy oraz interakcji społecznych w obliczu post-pandemicznych wyzwań.

REKLAMA

– Naszym priorytetem jest tworzenie nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie przestrzeni do pracy, ale też i miastotwórczych projektów, czego świetnym przykładem jest Palio Office Park. Chcemy przyczynić się do ewolucji Młodego Miasta i terenu Stoczni Gdańskiej. Z szacunkiem dla historii zaplanowaliśmy funkcjonalny, wypełniony życiem fragment miasta. Ten teren ma szanse idealnie wpisać się w ideę 15-minutowego miasta. Dom, praca, relaks, zakupy – wszystko powinno być zlokalizowane w odległości kwadransa spaceru czy jazdy rowerem. Cieszę się, że Alior Bank dołącza do grona najemców tego obiektu, a jego pracownicy będą mogli w pełni skorzystać z ogromnego potencjału tego miejsca – mówi Tomasz Zydorek, Leasing Director z Cavatina Holding.

Z powierzchni oferowanych przez Cavatina Holding w kompleksie korzystają firmy z różnych branż, takie jak PZU Zdrowie, Nowa Era, Fortum czy Medicover Integrated Clinical Services. W budynku A dostępne są także biura serwisowane Quickwork.

fot. mariusz.marcinkowski, Palio Office Park budynek A i B

Palio Office Park wzbogaca panoramę Młodego Miasta

Palio Office Park to pierwsza inwestycja Cavatina Holding w Trójmieście. Na terenie Stoczni Gdańskiej deweloper chce zbudować aż 8 budynków, w których łącznie znajdzie się niemal 90 000 mkw. powierzchni biurowej, usługowej i rekreacyjnej. Poza budynkiem A w ramach kompleksu działa już także oddany do użytku w kwietniu br. Palio B oferujący 7,7 tys. mkw. GLA.

Celem Cavatiny jest stworzenie, na poindustrialnych terenach, nowoczesnych przestrzeni do pracy i relaksu, które będą impulsem do dalszej zmiany funkcji tego terenu.

Cavatina Holding

Inwestycja Cavatina Holding wpisuje się w czas przemian Młodego Miasta, tworzenie nowej, odpowiadającej na potrzeby mieszkańców, tkanki miejskiej w historycznym miejscu. To ogromne wyzwanie, tym bardziej, że Stocznia Gdańska, kolebka Solidarności, jest od 2017 r. pod ochroną konserwatorską. Przemiany ważnego historycznie i kulturalnie miejsca od początku budzą wiele emocji.

Cavatina Holding
Cavatina Holding

By zachować właściwą ekspozycję historycznych zabudowań Stoczni Gdańskiej, architekci Cavatiny zastosowali płynne przejście między wysokościami budynków poprzez tarasowy układ zielonych balkonów. Najwyższy z ośmiu obiektów będzie miał 8 kondygnacji, a najniższy 3. W fasadach wszystkich budynków zaprojektowano płyty kompozytowe w rudym kolorze przypominające blachę, która koresponduje z poprzemysłowym charakterem Młodego Miasta.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA