Alter Investment planuje w Gdańsku zakup gruntu pod biurowiec lub mieszkania na wynajem (PRS)Fot. Materiały prasowe

Alter Investment planuje w Gdańsku zakup gruntu pod biurowiec lub mieszkania na wynajem (PRS)

Orzech
Orzech
REKLAMA

Szykuje się kolejna duża transakcja na rynku nieruchomości w Trójmieście. Deweloper gruntowy, firma Alter Investment podpisała przedwstępną umowę zakupu gruntu o funkcji usługowej. Na działce może powstać biurowiec lub mieszkania na wynajem (PRS).

Umowa została zawarta 4 lipca 2024 roku, a finalizacja transakcji i przeniesienie własności gruntu nastąpi w terminie do 28 listopada 2024 r.

Zgodnie z analizą chłonności, opartą na obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, powierzchnia całkowita budynku może wynosić do 7,7 tys. mkw.

Alter Investment planuje przygotowanie nowoczesnej koncepcji architektonicznej dla tej nieruchomości. Firma zamierza wykorzystać swoje bogate doświadczenie i wiedzę, aby optymalnie spożytkować potencjał gruntu zarówno pod kątem budownictwa PRS, jak i powierzchni biurowych. Dodatkowe informacje na temat projektu będą dostępne w miarę postępu prac koncepcyjnych i przygotowawczych.

REKLAMA

– To znakomita lokalizacja z potencjałem dla PRS, jak i powierzchni biurowych. Jesteśmy przekonani, że nasza koncepcja przyniesie korzyści zarówno przyszłym użytkownikom, jak i całemu miastu – mówi Damian Tomasik, prezes zarządu Alter Investment.

Alter Investment jest firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku deweloperskim, znaną z realizacji projektów, które nie tylko spełniają najwyższe standardy, ale także przyczyniają się do rozwoju lokalnych społeczności. Przez 9 lat działalności przygotowała projekty o wartości ponad 950 mln zł.

Fot. Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA