Amerykańska firma Baskervill otworzyła nowe biuro w Gdańsku Torus

Amerykańska firma Baskervill otworzyła nowe biuro w Gdańsku

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
Officyna
adresGdańsk, Aleja Grunwaldzka 50
inwestorTorus Sp. z o.o. Sp.k.
projektantAPA Wojciechowski Sp. z o.o.
REKLAMA

Międzynarodowa, amerykańska firma architektoniczna, inżynieryjna i projektowa Baskervill otworzyła w Gdańsku nowe biuro. Zlokalizowane jest w biurowcu Officyna na gdańskim Wrzeszczu.

Biuro firmy ma powierzchnię ponad 200 mkw., zapewnia komfortową przestrzeń pracy i rozwoju, a ponadto piękny widok na panoramę postoczniowych terenów oraz kampus Politechniki Gdańskiej.

Amerykańskie biuro architektoniczne i projektowe Baskervill ma ponad 126-letnią historię. Swoją europejską placówkę w Gdańsku posiada od końca 2019 roku, kiedy to Polak, Marcin Garbacz, wrócił do ojczyzny po prawie dwóch dekadach spędzonych w Stanach Zjednoczonych. Właśnie wtedy pojawił się pomysł i chęć rozszerzenia współpracy Baskervill z polskimi architektami i projektantami oraz formalnego stworzenia w Gdańsku oddziału firmy. Przez kilka lat korzystano ze wspólnej przestrzeni biurowej, po czym w 2022 roku, w skutek powiększania się zespołu zaczęły się poszukiwania docelowej siedziby – własnego biura z prawdziwego zdarzenia. Pracownicy potrzebowali, komfortowej, dynamicznej przestrzeni, która pasowałaby do ich sposobu pracy i działania. Ważne było również zapewnienie elastyczności, aby ułatwić rozwój i zabezpieczyć przyszłe potrzeby. Odpowiedzią na te potrzeby okazała się przestrzeń w biurowcu Officyna w Gdańsku Wrzeszczu, który wybudowała firma Torus.

– Dużo naturalnego światła i lokalizacja w centrum miasta z łatwym dostępem do środków transportu publicznego, ponadto swobodna w aranżacji przestrzeń, którą jako architekci i projektanci mogliśmy swobodnie dostosować do naszego stylu pracy, potrzeb i strategicznych celów – to były nasze priorytety przy wyborze biura – mówi Marcin Garbacz, dyrektor zarządzający gdańskim oddziałem Baskervill.

Torus
Torus

Dzięki temu, że budynek jest energooszczędny i certyfikowany, doskonale odpowiada też podstawowym wartościom firmy.

– Lokalizacja Officyny, wszystkie atuty budynku oraz zaangażowanie firmy Torus w zrównoważony rozwój i elastyczność były kluczowymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji. Nasz szybko rozwijający się zespół potrzebował przestrzeni dynamicznej i zorientowanej na przyszłość. Officyna była w naszym przypadku oczywistym wyborem. Wspólnie z firmą Torus zaprojektowaliśmy wnętrze, w którym czujemy się komfortowo i możemy teraz efektywnie rozwijać. Co dla nas ważne, wyposażyliśmy biuro w meble polskich, lokalnych producentów – dodaje Marcin Garbacz.

Zespół Baskervill stworzył sobie w Officynie kolejny „dom”, w którym może realizować swoją zaawansowaną praktykę projektową.

– Kolejna firma wybrała Officynę na swoje miejsce rozwoju w Gdańsku. Cieszy nas to tym bardziej, że jest to firma architektoniczna, która zwracała szczególną uwagę na detale budynkowe i rozwiązania bezpośrednio na powierzchni – mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

REKLAMA
Torus
Torus
Torus

Officyna powstawała w dwóch etapach, a jej łączna powierzchnia najmu wynosi 12,3 tys. mkw. Budynek stanowiący II etap Officyny, w którym zlokalizowane jest nowe biuro Baskervill, znajduje się w głębi działki i połączony jest z pierwszym etapem bezpośrednim przejściem. Główne wejście do Officyny zlokalizowane jest od strony al. Grunwaldzkiej (przez I etap), dodatkowe od strony łącznika, natomiast wjazd na teren Officyny znajduje się od strony ul. Wassowskiego.

Inwestycja zlokalizowana jest w dobrze skomunikowanym punkcie miasta, przy głównej arterii drogowej, z łatwym dostępem do licznych środków komunikacji miejskiej – w bliskiej odległości znajdują się przystanki autobusowe, tramwajowe, a także dworzec PKP/SKM/PKM. Firma Torus zadbała również o infrastrukturę dla rowerzystów – w budynku jest zaplecze sanitarne z szatniami, szafkami i prysznicami, a miejsca na jednoślady znajdują się zarówno w hali garażowej, jak i na zewnątrz.

Biurowiec jest kameralny i stanowi ciekawą ofertę przede wszystkim dla mniejszych i średniej wielkości firm, dla których wysokiej jakości powierzchnia biurowa w tej części miasta stała się bardziej dostępna. W okolicy inwestycji znajdują się liczne punkty usługowe, gastronomiczne i handlowe, co ułatwia pracownikom zaspokajanie codziennych potrzeb.

Officynę zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto. Oba budynki certyfikowane są w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Oznacza to m.in., że spełniają wyśrubowane normy ekologiczne, są energooszczędne i wykonane z przyjaznych dla człowieka materiałów.

Torus

Torus jest jednym z liderów wśród polskich deweloperów biurowych, choć portfolio firmy jest znacznie szersze – składają się na nie inwestycje hotelowe, w tym rewitalizacje, magazynowe, także mieszkaniowe. Do tej pory stworzył na trójmiejskim rynku ponad 180 tys. mkw. powierzchni najmu i zrealizował 7 transakcji sprzedaży swoich nieruchomości biurowych do 6 różnych funduszy (5 budynków Arkońska Business Park oraz 4 etapy Alchemii) za łączną kwotę blisko 370 mln euro.

Założona w 1897 roku w Richmond w stanie Wirginia, firma Baskervill jest jedną z najstarszych nieprzerwanie działających firm architektonicznych w kraju o rosnącym globalnym zasięgu. Baskervill oferuje kreatywne rozwiązania w zakresie architektury, projektowania wnętrz i inżynierii MEP dla zróżnicowanej bazy klientów, od hoteli i kurortów po instytucje obywatelskie i szkolnictwa wyższego, organizacje opieki zdrowotnej, korporacyjne miejsca pracy, projekty wielofunkcyjne i wiele innych. Stosując sprawdzoną metodę Ask. Słuchaj. Twórz. Baskervill współpracuje z klientami w celu projektowania przestrzeni, które wspierają pomysły i łączą ludzi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA