Amerykańska firma BNY Mellon stawia na Wrocław. W planach 1500 nowych miejsc pracy!fot. Jakub Zazula

Amerykańska firma BNY Mellon stawia na Wrocław. W planach 1500 nowych miejsc pracy!

REKLAMA

Bardzo dobre informacje dla rynku pracy w stolicy Dolnego Śląska. Po ostatnich, złych informacjach dotyczących szwajcarskiego banku Credit Suisse (możliwość likwidacji nawet ponad 5 tys. miejsc pracy we Wrocławiu) i zamknięcia fabryki szwedzkiej firmy Volvo Buses (zwolnienia grupowe 1500 pracowników), tym razem przyszły pozytywne wiadomości.

Amerykańska firma BNY Mellon będąca międzynarodowym liderem w dziedzinie zarządzania inwestycjami i usługami inwestycyjnymi zamierza zwiększyć zatrudnienie w swoim centrum w stolicy Dolnego Śląska. Ten jeden z najlepszych zagranicznych pracodawców we Wrocławiu planuje powiększyć swój zespół o 1500 nowych osób. Przypomnijmy, aktualnie w centrum Globalnym Centrum Usług BNY Mellon, zlokalizowanym w biurowcu Aquarius Business House, pracuje prawie 2500 specjalistów.

– "W przyszłym roku BNY Mellon będzie obchodzić 240. rocznicę założenia firmy przez Alexandra Hamiltona, pierwszego sekretarza skarbu Stanów Zjednoczonych, który pomógł także stworzyć Mennicę Stanów Zjednoczonych - a jego twarz nadal znajduje się na banknocie 10-dolarowym. Jesteśmy obecni we Wrocławiu od 12 lat i zatrudniamy tu prawie 2500 pracowników.

Dążymy do tego, aby w przyszłości zatrudniać w tej lokalizacji około 4000 osób. Biorąc pod uwagę, że na całym świecie zatrudniamy około 50 tys. pracowników, Wrocław jest dla BNY Mellon niezwykle ważną lokalizacją, już teraz polska załoga stanowi 5 proc. wszystkich naszych kadr, a już niedługo będzie to 8 proc." – poinformował w rozmowie z portalem miejskim wroclaw.pl - Roman Regelman, wiceprezes i dyrektor generalny Securities Services and Digital w BNY Mellon.

fot. alsen strasse 67
fot. alsen strasse 67

BNY Mellon działa we Wrocławiu od 2010 roku. Z Globalnego Centrum Usług wspiera swoich klientów w każdym aspekcie ich działalności. Dostarcza technologie, obsługę administracyjną i księgową funduszy inwestycyjnych, buduje zaawansowane modele ryzyka i wiele innych. Praca opiera się na codziennej współpracy między zespołami zarówno tymi we Wrocławiu, jak i w innych krajach na całym świecie.

REKLAMA

Kluczowe obszary wspierane we Wrocławiu to: Operations, Investment Services, Technology, Risk & Compliance, Legal, Audit, Marketing, HR, Real Estate, Finance, Talent & Development.

– Od 2010 roku jesteśmy dumnym członkiem społeczności we Wrocławiu. Nasze zaangażowanie pozwoliło nam zbudować partnerstwa z wiodącymi ośrodkami akademickimi, lokalnymi organizacjami charytatywnymi oraz wieloma grupami społecznymi – podkreślają przedstawiciele BNY Mellon.

W listopadzie 2013 r. firma BNY Mellon otworzyła nowe biuro swojego Globalnego Centrum Usług we Wrocławiu. Przeprowadzka do nowoczesnego biurowca Aquarius Business House na skrzyżowaniu ulicy Swobodnej i Borowskiej stanowiła istotną część wartej 20 mln dolarów inwestycji dokonanej przez spółkę BNY Mellon we wrocławskim GDC.

– Od czasu, gdy BNY Mellon utworzył swoje biuro we Wrocławiu minęło ponad 12 lat, podczas których biuro nieustannie rosło, budując naszą obecność jako członka społeczności. Dziś zespół specjalistów w Polsce dostarcza wsparcie eksperckie dla podmiotów grupy BNY Mellon na całym świecie. Skupiamy się na doskonaleniu usług w działach operacji, obsługi inwestycji, technologii, ryzyka i w wielu innych kluczowych funkcjach korporacyjnych – informują przedstawiciele firmy.

fot. Jakub Zazula

BNY Mellon ma styczność z 20 proc. światowych aktywów inwestycyjnych i współpracuje z 90 proc. najważniejszych instytucji finansowych na świecie. Blisko 40 proc. przychodów firmy pochodzi z rynków poza Stanami Zjednoczonymi.

Komentarze (3)

Napisz komentarz
Bb(gość)
@
Bres
(gość)
Polin na Ziemiach Odzyskanych ktore beda znow Wyzyskane. Tym razem nie przez sovietow, a przez tych co wszystko rozumieja wlacznie z Prezesem z filmu "Mis"
Lol. Firma przychodzi płaci w okolicach 4 średnich krajowcych i nadal źle i marudzenie.
Leszek(gość)
Doświadczeni kandydaci IT będą walić drzwiami i oknami, szczególnie jak dowiedzą się, że firma nakłada obowiązek pracy z biura przez minimum 3 dni w tygodniu xD
Bres(gość)
Polin na Ziemiach Odzyskanych ktore beda znow Wyzyskane. Tym razem nie przez sovietow, a przez tych co wszystko rozumieja wlacznie z Prezesem z filmu "Mis"

Powierzchnie biurowe w Aquarius Business House

Aquarius Business House I

Dostępna powierzchnia: 2126 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: 04 2023
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Excellent
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 14.80
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/60.0
 • BMS
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania